Reklama

Szpital w Łęcznej wykonał ponad sto testów na koronawirusa

Opublikowano:
Autor:

 Szpital w Łęcznej wykonał ponad sto testów na koronawirusa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Badano zarówno osoby, które zgłaszały się z niepokojącymi objawami na SOR, jak i pacjentów szpitala, u których w czasie leczenia wystąpiły infekcje górnych dróg oddechowych. Wyniki wszystkich testów były ujemne.

Zostawił maseczki i odjechał

Motocyklista podjechał pod szpital w Łęcznej, zatrzymał się blisko wejścia, dostarczył paczkę maseczek i... odjechał. Słychać było tylko ryk silnika oddalającego się motoru.

W tym trudnym czasie w pomoc dla szpitala zaangażowało się wiele osób. - Jedni zamknięci w domach szyją dla nas maseczki, inni dostarczają wodę albo przyłbice. Terytorialsi mierzą temperaturę wchodzącym do szpitala. Restauracje z Łęcznej i Lublina gotują posiłki, ktoś inny zapytał o numer bankowego konta szpitala. Są jeszcze maile i SMS-y: "brawo", "trzymajcie się". No i tak jak w całym kraju, również i w Łęcznej słychać z balkonów oklaski oraz podziękowania – mówi Danuta Matłaszewska z łęczyńskiego szpitala.

Na stronie internetowej szpitala są już podziękowania i długa lista darczyńców. - Dla nas i dla naszego szpitala to wszystko jest bardzo ważne. Dziś każdy dobry gest ma wielką siłę – mówi Krzysztof Bojarski, dyrektor SPZOZ w Łęcznej. – Wszystkie słowa, SMS-y, rzeczy, które do nas docierają, każda uszyta maseczka czy oklaski to wielka sprawa. Naszym darczyńcom serdecznie dziękujemy za bezinteresowną pomoc i wsparcie!

(...)

POZOSTAŁO 75 PROC. TEKSTU

Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" -  w sklepach na terenie powiatu łęczyńskiego, a także w elektronicznym wydaniu gazety:

Zdjęcie

Kamil Kulig

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE