Reklama

Szukają sekretarza powiatu

Opublikowano:
Autor:

Szukają sekretarza powiatu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek 14 grudnia Starostwo Powiatowe w Łęcznej ogłosiło nabór na stanowisko sekretarza powiatu. Oznacza to, że po 16 latach z tym stanowiskiem pożegna się Kazimierz Radko (na zdjęciu pierwszy z prawej), który nie zamierza stawać do konkursu. 

Przypomnijmy, że w ostatnich wyborach siedem na 17 mandatów w radzie powiatu łęczyńskiego zdobyło Prawo i Sprawiedliwość. Mając poparcie trzech radnych Platformy Obywatelskiej, PiS obsadziło wszystkie stanowiska i przejęło władzę po Polskim Stronnictwie Ludowym.

Nowy starosta Krzysztof Niewiadomski zdecydował, że chce zakończyć współpracę z dotychczasowym sekretarzem.

- Niespełna miesiąc pracujemy z panem Kazimierzem Radko. Jest doświadczony i bardzo dobrze nam się współpracuje, ale takie były oczekiwania wyborców, żeby dać szansę innym. Zmiana nie jest podyktowana niezadowoleniem z pracy dotychczasowego sekretarza, ale uważam, że jest potrzebna dla naturalnego odświeżenia – mówi starosta Krzysztof Niewiadomski.

Osoby chcące kandydować na stanowisko sekretarza powiatu mogą składać dokumenty do starostwa do piątku 28 grudnia. Wymagania to wykształcenie wyższe, co najmniej dwuletni staż na kierowniczym stanowisku urzędniczym, ale też jak czytamy w ogłoszeniu o naborze: "ukończone studia podyplomowe z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, administracji i zarządzania, menedżer administracji publicznej".

Obserwatorzy typują na sekretarza powiatu Konrada Sawickiego, rzecznika lubelskiego okręgu PiS, doradcę wojewody i radnego sejmiku wojewódzkiego. Od momentu wyboru nowych władz powiatu jest regularnym gościem starosty.

Chcieliśmy spytać Konrada Sawickiego, czy  będzie składał dokumenty na to stanowisko, ale nie odbierał od nas telefonu.

Kamil Kulig

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE