Reklama

Szykuje się przebudowa drogi nad jeziora

Opublikowano:
Autor:

Szykuje się przebudowa drogi nad jeziora - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze w tym roku ma ruszyć remont ważnej drogi od ronda w Nadrybiu do drogi krajowej nr 82 w Urszulinie. Dojdziemy nią m. in. nad jeziora Sumin, Uściwierz i Grabniak.

W najbliższych tygodniach Zarząd Dróg Powiatowych w Łęcznej ogłosi przetarg na gruntowną przebudowę blisko 7,2 km odcinka drogi od ronda w Nadrybiu do granic powiatu włodawskiego.

Stan techniczny tej powiatowej drogi pozostawia wiele do życzenia. Jej duże znaczenie wiąże się nie tylko z faktem, że prowadzi nad jeziora Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego.

Dla górników i turystów

- Droga jest ważna z punktu widzenia dojazdu do kopalni w Bogdance, stanowi połączenie z drogą krajową nr 82 w Urszulinie, można nią dojechać do jezior Grabniak, Uściwierz i Sumin. Jest to też skrót do Włodawy i jeziora Białego - wylicza starosta Roman Cholewa.

- Stan tej drogi nie jest najlepszy. Są fragmenty bardzo złe, z ubytkami, które uzupełniamy na bieżąco. Na jednym z fragmentów występują szkody górnicze - dodaje. 

Inwestycja w powiecie łęczyńskim to przebudowa drogi od ronda w Nadrybiu, przez miejscowości Wólka Nadrybska, Garbatówka, w kierunku jeziora Sumin.

- Projekt przewiduje wzmocnienie i odbudowanie nawierzchni, przebudowę i budowę 2,5 km nowych chodników, poszerzenie jezdni, budowę nowych zatok autobusowych, oczyszczenie istniejących rowów, przebudowę skrzyżowań z drogami bocznymi, a także istniejących zjazdów, przepustów, regulację wysokościową uzbrojenia terenu, aktualizację oznakowania - informuje Wojeciech Kister, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łęcznej.

Powiat włodawski też przebuduje

Inwestycja będzie kosztowała kilka milionów złotych, ale ostateczną kwotę poznamy po otwarciu ofert. - Żeby tylko cena mieściła się w przygotowanej przez nas kwocie, bo dołożyć nie mamy z czego - przyznaje starosta Cholewa.

Przedsięwzięcie jest w 36 proc. dofinansowane z budżetu Uni Europejskiej. Kwotę wkładu własnego mają pokryć lokalne samorządy: powiat łęczyński w 50 proc., pozostałą część gminy Puchaczów i Cyców. Inwestycja będzie realizowana w cyklu dwuletnim, do 2019 roku. Prace mają ruszyć jeszcze przed wakacjami. 

Przebudowa tej drogi to jedno z przedsięwzięć, które będą realizowane w ramach projektu drogowego "Wygodniej, szybciej, bezpieczniej", w którym bierze udział 20 powiatów, w tym włodawski. Ten ostatni samorząd weźmie się za przebudowę dalszej części drogi - 4,1 km odcinka od granic z powiatem łęczyńskim do drogi krajowej nr 82 w Urszulinie.  

Kamil Kulig, fot. Mapio.net

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE