Reklama

To Mitsubishi "parkuje" na budowie elektrowni w Starej Wsi

Opublikowano:
Autor:

To Mitsubishi "parkuje" na budowie elektrowni w Starej Wsi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z końcem grudnia Enea i Mitsubishi Hitachi Power Systems, Ltd. złożyły wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie utworzenia wspólnego przedsiębiorcy do budowy bloku gazowo-parowego ze zintegrowanym obiegiem gazyfikacji węgla (ICGCC) - podał UOKiK.

O wyłanianiu wspólnego przedsiębiorcy, który zajmie się projektem budowy bloku w technologii zgazowanego węgla w Starej Wsi - jako etapie prac, na którym znajduje się realizacja projektu budowy elektrowni - mówił Mirosław Kowalik, prezes Grupy Enea w listopadzie, podczas konferencji wynikowej Enei i Bogdanki.

Na zgazowany węgiel 

Pytany o budowę elektrowni w technologi IGCC w Starej Wsi szef Enei mówił: - To inwestycja bardzo ważna dla Lubelskiego Węgla, chodzi o zagospodarowanie pewnego potencjału wydobywczego, który mamy w Bogdance, bo patrząc na otoczenie i fakt, że coraz mniejszy jest ten tort i rynek dla węgla energetycznego, przygotowujemy się do technologii, która oprócz możliwości produkcji energii elektrycznej w sposób niskoemisyjny i spełniając normy, daje nam jeszcze pewną perspektywę dalszego rozwoju także w kierunku wykorzystania węgla dla celów chemicznych.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Jolanta Chwałczyk

 

na zdjęciu:Enea współpracowała już z Japończykami przy budowie bloku nr 11 w Elektrowni Kozienice, do którego głównym dostawcą paliwa jest Lubelski Węgiel Bogdanka. .

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE