Reklama

Trwa odkomarzanie w Łęcznej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Trwa odkomarzanie w Łęcznej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejskie skwery, parki, place zabaw i inne miejsca, gdzie gromadzą się ludzie opryskiwane są również chemicznie – informuje ratusz.

Od 2016 roku w biologicznym odkomarzaniu miasta pomagają jeżyki. - Kilkadziesiąt budek dla ptaków zamontowano przed laty na wieży straży pożarnej w Łęcznej. To bardzo skuteczna metoda, ponieważ jeżyki komarów zjadają tysiące – mówi rzecznik Urzędu Miejskiego w Łęcznej, Grzegorz Kuczyński.

Miejsce na montaż budek wybrane zostało starannie przy współpracy ornitologa, dr. Grzegorza Grzywaczewskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Jerzyk to średni ptak wędrowny podobny do jaskółki. Żywi się m. in. meszkami i komarami. Dziennie potrafi zjeść do 20 tysięcy komarów.

- Jednak komarów w tym roku jest znacznie więcej niż w latach ubiegłych, dlatego miejskie skwery, parki, place zabaw i inne miejsca gdzie gromadzą się ludzie, w zachowaniu norm bezpieczeństwa, opryskiwane są również chemicznie. Zabiegi będą powtarzane w miarę potrzeb również w sierpniu – zapowiada Grzegorz Kuczyński.

Ratusz planuje w tym roku budowę kolejnych budek dla ptaków, żywiących się komarami i meszkami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE