Trwa odkomarzanie w Łęcznej

wiadomosci Miejskie skwery, parki, place zabaw i inne miejsca, gdzie gromadzą się ludzie opryskiwane są również chemicznie – informuje ratusz.

kk

Opublikowano: 31 lipca 2020 07:43 | Aktualizacja: 31 lipca 2020 07:47

Od 2016 roku w biologicznym odkomarzaniu miasta pomagają jeżyki. - Kilkadziesiąt budek dla ptaków zamontowano przed laty na wieży straży pożarnej w Łęcznej. To bardzo skuteczna metoda, ponieważ jeżyki komarów zjadają tysiące – mówi rzecznik Urzędu Miejskiego w Łęcznej, Grzegorz Kuczyński.

Miejsce na montaż budek wybrane zostało starannie przy współpracy ornitologa, dr. Grzegorza Grzywaczewskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Jerzyk to średni ptak wędrowny podobny do jaskółki. Żywi się m. in. meszkami i komarami. Dziennie potrafi zjeść do 20 tysięcy komarów.

- Jednak komarów w tym roku jest znacznie więcej niż w latach ubiegłych, dlatego miejskie skwery, parki, place zabaw i inne miejsca gdzie gromadzą się ludzie, w zachowaniu norm bezpieczeństwa, opryskiwane są również chemicznie. Zabiegi będą powtarzane w miarę potrzeb również w sierpniu – zapowiada Grzegorz Kuczyński.

Ratusz planuje w tym roku budowę kolejnych budek dla ptaków, żywiących się komarami i meszkami.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.