Reklama

Trwa strajk szkolny

Opublikowano:
Autor:

Trwa strajk szkolny  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W naszym powiecie strajk jest w 24 placówkach. Przebiega spokojnie - małymi grupami uczniów i przedszkolaków opiekują się dyrektorzy i niestrajkujący nauczyciele.

Rząd nie zgodził się na postulaty płacowe Związku Nauczycielstwa Polskiego, dlatego nauczyciele w całym kraju przystąpili do strajku. Protest odbył się także w szkołach powiatu łęczyńskiego.

Protestujący nauczyciele przychodzą do szkoły, podpisują się na liście strajkowym i nie pracując siedzą w jednej z klas - tak strajk przebiega w Jagiellończyku. Do szkoły przyszła mała grupa uczniów, głównie maturzystów, którzy dziś rano mieli lekcje z dwoma nauczycielami, którzy nie przystąpili do strajku.

30 dzieci przyszło do Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej - byli pod opieką 13 nieprotestujących nauczycieli i trzyosobowej dyrekcji. Sześcioro dzieci rodzice przyprowadzili do Przedszkola Publicznego nr 4 w Łęcznej - tam bez problemu poradziła sobie z nimi pani dyrektor i panie zatrudnione jako pomoc nauczyciela. Do SP nr 2 i pozostałych łęczyńskich przedszkoli rodzice nie przyprowadzili dzieci.

Sytuacja jest dynamiczna, związkowcy wciąż liczą, ilu nauczycieli przystąpiło do strajku. Wg wstępnych wyliczeń od pracy wstrzymało się powyżej 90 proc. nauczycieli.

Z 27 placówek w powiecie łęczyńskim, które w referendach opowiedziały się za protestem nie strajkują jedynie  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna i Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Łęcznej oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Podgłębokiem.

- Pozostałe placówki strajkują w bardzo znacznym procencie. Jestem zadowolona, że nauczyciele podjęli protest pomimo medialnej nagonki - podkreśla Bogumiła Błaziak, prezes łęczyńskiego ZNP. 

Strajk prowadzony był we wszystkich szkołach i przedszkolach w Łęcznej. - Jest spokojnie, nie ma żadnej nerwówki, wszystko mamy pod kontrolą. Do Przedszkola Publicznego nr 4 przyszło sześcioro dzieci, które mają zapewnioną opiekę dyrektora i pracowników zatrudnionych jako pomoc nauczyciela. Do pozostałych trzech miejskich przedszkoli rodzice nie zaprowadzili dzieci, podobnie jak do Szkoły Podstawowej nr 2– informuje Stefan Mitura, kierownik zespołu obsługi szkół i przedszkoli w Łęcznej.

na zdjęciu: protestujący nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej.

Ile zarabiają nauczyciele z łęczyńskich szkół? - więcej o strajku szkolnym w naszym powiecie w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - od wtorku 9 kwietnia w Twoim punkcie sprzedaży!

Kamil Kulig

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE