Reklama

Reklama

Trzysta tysięcy do podziału

Opublikowano:
Autor:

 Trzysta tysięcy do podziału - Zdjęcie główne

Na ulicy bocznej Bazarowej w Łęcznej wykonano instalację wraz z linią kablową i zamontowano trzy lampy oświetleniowe. Inwestycja została zrealizowana w ramach budżetu osiedlowego na rok 2020. Jej koszt to 37 tysięcy złotych

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jutro upływa termin składania wniosków do budżetu osiedlowego gm. Łęczna. Budżet osiedlowy funkcjonuje w Łęcznej od pięciu lat.

Reklama

WNIOSEK ZNAJDZIECIE TUTAJ

Do niedawna o jego podziale decydowały rady osiedli. Od ubiegłego roku pieniądze dzielą sami mieszkańcy, którzy w ten sposób decydują, gdzie i na co zostanie przeznaczony. 

Nowością było pojawienie się w edycji na 2020 rok także "zielonego" i "dziecinnego" budżetu.

- Zapraszamy mieszkańców Łęcznej do aktywnego włączenia się w tworzenie miejskiego budżetu, do podziału jest ponad 300 tysięcy złotych w ramach kilku wariantów budżetów przeznaczonych na osiedla, budżet zielony i budżet dla dzieci i młodzieży.Wnioski składa się wyłącznie elektronicznie - informuje Grzegorz Kuczyński, rzecznik Urzędu Miejskiego.

Jak przekonują urzędnicy, to na co przeznaczone zostaną środki, zależy od pomysłów mieszkańców i wyniku późniejszego głosowania. Przed złożeniem propozycji należy zapoznać się z regulaminem, który zawiera szczegóły i opisuje procedurę. 

Na ten rok do podziału było 250 tys. zł. Najwięcej głosów zebrało kino letnie połączone z cyklem trzech imprez plenerowych, co storpedowała pandemia. Druga była kwietna łąka na ul. Stefanii Pawlak, trzecia - budowa oświetlenia na ul. Bocznej Bazarowej.

Na potrzeby integracyjne mieszkańców Starego Miasta zakupiono krzesła i stoły do remizy OSP w Łęcznej. Na osiedlu Niepodległości wybudowano oświetlenie ulicy bocznej Bazarowej.

Ile i na co w roku 2021?

1. Budżet zielony - do 20 tys. zł

2. Budżet ogólnomiejski - do 50 tys. zł (z przeznaczeniem dla dzieci i młodzieży)

3. Budżet osiedlowy:

Bobrowniki - do 60 tys. zł

Niepodległości - do 60 tys. zł

Samsonowicza  - do 60 tys. zł

Stare Miasto - do 25 tys. zł

Słoneczne - do 15 tys. zł

Kol. Trębaczów - do 12 tys. zł

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE