Reklama

Tu powstaje ośrodek dla chorych i seniorów

Opublikowano:
Autor:

Tu powstaje ośrodek dla chorych i seniorów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości JASZCZÓW: Ruszyły prace w budynku po szpitalu w Jaszczowie, gdzie powstaje centrum opiekuńczo-mieszkalne dla osób niepełnosprawnych, zakład opiekuńczo-leczniczy, a także zakład aktywności zawodowej i dom seniora.

ZOL będzie przeniesiony do Jaszczowa z Puchaczowa. Znajdzie się w nim miejsce dla ponad 40 pacjentów. Jaszczowskim zakładem zarządzać będzie Szpital Powiatowy w Łęcznej.

W Jaszczowie ma powstać także centrum opieki dla seniorów, które będzie podlegało pod Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łęcznej.

Przypomnijmy, że budynki po starym szpitalu w Jaszczowie od dziesięciu lat stoją puste i niszczeją. To ma się zmienić już niedługo.

Trwa już rozbiórka części starego szpitala, który ma przejść gruntowny remont. Centrum opiekuńczo-mieszkalne powstanie w dawnej hydroforni. Znajdzie się tam miejsce dla ośmiu osób wymagających pomocy całodobowej. Dziesięć osób będzie mogło korzystać z opieki dziennej.

- Pierwsze obiekty będą uruchomione prawdopodobnie już jesienią przyszłego roku. Kluczem do inwestycji jest finansowanie. Zabezpieczyliśmy te środki – zapewniał wicestarosta Michał Pelczarski przed kamerami TVP Lublin w programie "Poranek między Wisłą i Bugiem".

- Docelowo cały kompleks będzie funkcjonował w 2021 roku – dodał Michał Pelczarski, który mówił, że w Jaszczowie powstanie także zakład aktywności zawodowej i dom seniora.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE