Reklama

„Tylko na chwilę?” Nie parkuj na miejscu dla niepełnosprawnych

Opublikowano:
Autor:

„Tylko na chwilę?” Nie parkuj na miejscu dla niepełnosprawnych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Lada chwila w pełni zacznie się świąteczna gorączka. Policjanci przestrzegają kierowców: w ferworze zakupów pamiętajmy, aby nie parkować na miejscach dla niepełnosprawnych. I zadają pytanie, czy chcielibyśmy znaleźć się na miejscu niepełnosprawnych?   

Niejednokrotnie zdarzają się sytuacje, że niepełnosprawni mają problem z parkowaniem w miejscach przeznaczonych dla nich bo te są często zajęte przez osoby nieuprawnione.

Szczególnie w okresie gorączki świątecznych zakupów, kiedy jesteśmy zabiegani, jest tłoczno w sklepach i na parkingach zwracajmy uwagę ,gdzie i w jaki sposób parkujemy.

Nie zajmujmy miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych, nie utrudniajmy im parkowania w wyznaczonych miejscach blisko wejść do różnych obiektów. Apelujemy również, aby podczas wykonywania manewru parkowania nie zajmować więcej niż jednego miejsca i nie blokować innego kierowcy.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych przez osoby nieuprawnione grozi 500 zł mandatu i pięć punktów karnych, funkcjonariusze mogą również odholować samochód na koszt właściciela.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE