Reklama

Uczniowie z Ludwina pomagają dzieciom chorym na raka

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie z Ludwina pomagają dzieciom chorym na raka  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Martyna Łabęcka dziś przygotowuje się do matury, ale jeszcze niedawno wygrała walkę ze śmiertelną chorobą. Teraz pomaga małym pacjentom lubelskiej kliniki. W wymyśloną przez Martynę akcję zaangażowała się cała szkoła. 

Ludwińska maturzystka zaraz po powrocie do szkoły z rocznego pobytu w szpitalu wpadła na pomysł zorganizowania akcji charytatywnej „Za Jeden Uśmiech”, której celem jest zbiórka artykułów szkolnych, zabawek edukacyjnych i książek dla małych pacjentów Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej z Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie, którzy walczą z chorobami układu krwiotwórczego oraz nowotworami.

Razem z lekarzami, pielęgniarkami i rodzicami co dzień toczą bitwy z białaczką, chłoniakami złośliwymi, nowotworami mózgu i kości, anemią, różnymi postaciami niedokrwistości i skaz krwotocznych, takimi jak małopłytkowość czy hemofilia. Wyniki ich leczenia są porównywalne do uzyskiwanych w najlepszych ośrodkach na świecie.

– Mimo atmosfery walki i wielomiesięcznych pobytów dzieci na oddziałach szpitala w klinice nie zmienia się jedno - dzieci zawsze są dziećmi. Nowe kredki, milusińska przytulanka podczas zmagań z chemioterapią czy zabawna książeczka czytana przed snem czynią cuda! – mówi pomysłodawczyni akcji, Martyna Łabęcka, która doświadczyła tego na własnej skórze.

W tym roku, już po trzeci raz w Zespole Szkół w Ludwinie odbyła się zbiórka darów rzeczowych dla maluchów. Do tej pory zebrano 12 sztuk farb plakatowych i akwarelowych, 17 opakowań mazaków, 30 kompletów kredek ołówkowych, 22 woskowych i świecowych, 13 paczek plasteliny, kilkadziesiąt zeszytów, 33 sztuki bloków kolorowych i rysunkowych, 10 par nożyczek, zwoje bibuły karbowanej, par nożyczek, kleje biurowe. W darach znalazły się także pluszaki, puzzle, 21 książek do czytania, 14 sztuk kolorowanek, pędzle, koraliki, guziki, papiery ozdobne i inne ciekawe materiały.

O Martynie powstał reportaż, którego będzie można niedługo posłuchać na antenie Radia Lublin. Przygotowała go Agnieszka Czyżewska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE