Reklama

Uprawiał marihuanę, by ulżyć bliskim. Sąd go nie uniewinnił

Opublikowano:
Autor:

Uprawiał marihuanę, by ulżyć bliskim. Sąd go nie uniewinnił - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na przestrzeni niespełna roku w Cycowie i Albertowie uprawiał konopie. Śledczy ustalili, że robił to, by pomóc chorym bliskim. Sąd pierwszej instancji skazał go jednak na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu. Prokurator domagał się surowszej sankcji, obrońca - uniewinnienia oskarżonego. We wtorek 23 kwietnia, po apelacji Sąd Okręgowy w Lublinie wydał wyrok uniewinniający Andrzeja Sadowskiego. 

Dwustronna apelacja

Mieszkaniec Cycowa kilka miesięcy temu został skazany przez Sąd Okręgowy w Lublinie za uprawę konopi, która w Polsce jest nielegalna. 45-latek pozyskiwał z roślin susz, wytwarzał też z niego olejek i nalewkę. Śledztwo wykazało, że produkty, które zostały wytworzone przez mężczyznę, służyły do wspomagania leczenia bliskich Andrzeja Sadowskiego - jego partnerki oraz matki jego kolegi.

Sędziowie Sądu Okręgowego w Lublinie wzięli to pod uwagę przy wydawaniu wyroku, ale i tak skazali mieszkańca Cycowa na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata oraz zobowiązali do zapłacenia 5 tys. zł nawiązki na MONAR. Taką decyzję zakwestionował zarówno prokurator, jak i obrońca Andrzeja Sadowskiego. 

POZOSTAŁO JESZCZE 80 PROC. TREŚCI

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Dominik Smagała

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE