Reklama

Urodziła i wyrzuciła córkę do rzeki. Ruszył jej proces

Opublikowano:
Autor:

 Urodziła i wyrzuciła córkę do rzeki. Ruszył jej proces - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 23-letniej Anecie P. prokuratura zarzuca zabójstwo dziecka. Mieszkanka miejscowości Krzesimów niedaleko Łęcznej w październiku ubiegłego roku urodziła w domu żywą córkę, po czym wrzuciła ją do pobliskiej rzeki. - Przyznaję się jedynie do faktu, nie do zabójstwa - mówi była studentka pedagogiki specjalnej.

Proces ruszył w minioną środę przed Sądem Okręgowym w Lublinie. Aneta P. została doprowadzona na salę rozpraw w kajdankach, pod okiem policjantów. Od zatrzymania, do którego doszło w październiku ubiegłego roku, przebywa w areszcie. 23-latka odpowie za zabójstwo z zamiarem bezpośrednim swojego nowo narodzonego dziecka.

Podczas rozprawy kobieta była ubrana w koszulkę, jeansy i sportowe buty. Była spokojna, ale widać było na jej twarzy strach, momentami płakała. Wydaje się, iż była zaskoczona ilością przedstawicieli mediów obecnych na sali rozpraw.

- Czy przyznaje się pani do postawionego zarzutu? - pytał prowadzący sprawę sędzia Łukasz Obłoza.

- Przyznaję się jedynie do faktu, ale nie do popełnienia przestępstwa – odpowiedziała Aneta P.

W sądzie stawili się najbliżsi oskarżonej – matka, ojciec, siostra i brat. Wszyscy jednak skorzystali z przysługującego im prawa do odmówienia składania zeznań. Na pytania sądu odpowiadał za to 38-letni Piotr S., były partner Anety P. To jednak odbyło się już za zamkniętymi drzwiami sali rozpraw – sędzia Łukasz Obłoza na wniosek prokuratora i adwokata oskarżonej wyłączył jawność przebiegu procesu.

Anecie P. grozi dożywocie.

(...)

Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - od wtorku 11 września w Twoim punkcie sprzedaży!

Dominik Smagała

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE