Reklama

Urząd Pracy apeluje: Wróciłeś z zagranicy? Rejestruj się przez internet

Opublikowano:
Autor:

Urząd Pracy apeluje: Wróciłeś z zagranicy? Rejestruj się przez internet - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Osoby uciekające przed koronawirusem z Włoch czy Francji rejestrują się w łęczyńskim "pośredniaku" jako osoby bezrobotne, aby móc korzystać z opieki lekarskiej. W trosce o zdrowie pracowników i petentów urząd pracy zachęca do rejestracji internetowej.

- W związku z zagrożeniem koronawirusem ludzie masowo wracają do naszego powiatu zza granicy. Najczęściej z Włoch, Niemiec, Francji, Holandii i Islandii. Są to osoby, które za granicą pracowały „na czarno” bądź straciły pracę. Przyjeżdżają do nas zarejestrować się jako bezrobotni, aby uzyskać ubezpieczenie zdrowotne. Niektórzy nawet się nie przyznają, że wrócili zza granicy – mówi Monika Mikołajewska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łęcznej.

Po łęczyńskim „pośredniaku” nie można poruszać się swobodnie. Ludzie wypełniają wnioski na jednym większym korytarzu, a następnie przekazują dokumenty pracownikowi, który je przekazuje dalej. Na bieżąco odkażane są m. in. klamki i biurko, przy którym obsługiwani są klienci. Pracownicy przyjmują dokumenty w rękawiczkach.

- Nikomu nie odmawiamy rejestracji, ale apelujemy, aby osoby wracające z terenów, gdzie wystąpił koronawirus kontaktowały się z nami telefonicznie. Informujemy też o możliwości rejestrowania się przez internet – dodaje.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało że każda, nawet nieubezpieczona osoba, będzie diagnozowana bezpłatnie w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem.

POWIATOWY URZĄD PRACY APELUJE:

Zachęcamy do kontaktów telefonicznych (wykaz telefonów do pracowników PUP https://leczna.praca.gov.pl/numery-telefonow-i-rodzaj-swiadczonych-uslug)
 i rejestracji elektronicznej (link  https://www.praca.gov.pl/eurzad/index.eup#/panelOgolny).

UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE

  • Do ubezpieczenia zdrowotnego może zgłosić Cię pracujący małżonek lub małżonek posiadający prawo do renty lub emerytury
  • Osoba bezrobotna może zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego członka rodziny wysyłając wniosek za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub elektronicznej
OSOBY POWRACAJĄCE Z ZAGRANICY PROSZONE SĄ O WCZEŚNIEJSZY KONTAKT TELEFONICZNY W CELU OMÓWIENIA SPOSOBU REJESTRACJI W URZĘDZIE

PEŁNY KOMUNIKAT: LINK

 

NFZ uruchomił całodobową infolinię, na którą można dzwonić z wszelkimi wątpliwościami i pytaniami dotyczącymi koronawirusa: 800 190 590

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE