Reklama

W jeden dzień wlepili 41 mandatów i odebrali dwa prawa jazdy

Opublikowano:
Autor:

W jeden dzień wlepili 41 mandatów i odebrali dwa prawa jazdy  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Taki jest efekt poniedziałkowej akcji "Prędkość" przeprowadzonej na drogac powiatu łęczyńskiego. 

Łęczyńska policja prowadziła wczoraj ogólnopolskie działania „Prędkość”. Podczas akcji policjanci wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Patrole biorące udział w działaniach pełniły służbę w miejscach newralgicznych, gdzie dochodzi do dużej liczby wypadków drogowych oraz miejscach oznaczonych przez obywateli w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako takie, w których dochodzi do łamania przepisów drogowych.

Funkcjonariusze oprócz sprawdzania prędkości z jaką poruszają się kierowcy, weryfikowali ich stan trzeźwości, sprawdzając także wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Kierowcy, którzy zostali zatrzymani za przekroczenie prędkości musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Łącznie policjanci skontrolowali 60 pojazdów, ujawnili 46 przekroczeń prędkości, nałożyli 41 mandatów. Dwóch kierowców za nadmierną prędkość utraciło prawa jazdy. Doszło do tego w miejscach oznaczonych w KMZB przez mieszkańców jako niebezpieczne. Pierwszy – w miejscowości Ludwinów w terenie zabudowanym pędził 105 km/h, drugi w Zezulinie jechał tylko kilometr wolniej.

Zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością jest jednym z priorytetów zadań policji. Statystyki wskazują, iż nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości przez kierujących nadal jest główną przyczyną wypadków drogowych. W 2017 roku na drogach powiatu łęczyńskiego doszło do 19 wypadków oraz 322 kolizji. W zdarzeniach tych śmierć poniosło pięciu osób, zaś 22 osoby zostały ranne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE