Reklama

W Łęcznej będzie druga tura. Poznajcie nazwiska wójtów i radnych [WYNIKI, WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

W Łęcznej będzie druga tura. Poznajcie nazwiska wójtów i radnych [WYNIKI, WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Znamy cząstkowe wyniki wyborów. W drugiej turze obecny burmistrz Teodor Kosiarski zmierzy się z radnym miejskim Mariuszem Fijałkowskim. Za to w pierwszej turze swoich wójtów wybrali mieszkańcy gmin powiatu łęczyńskiego. Poznajcie ich nazwiska. 

Do urzędu miejskiego nie spłynęły jeszcze protokoły ze wszystkich komisji. 30 listopada znowu udamy się do lokali wyborczych na drugą turę, ponieważ żaden z kandydatów na burmistrza nie zebrał ponad 50 proc. głosów. 

45,41 proc. głosów uzyskał Teodor Kosiarski (Wspólna Sprawa), 38,25 proc. Mariusz Fijałkowski (Lepsza Łęczna), 16,34 proc. Lech Tor (PiS). 

Teodor Kosiarski 3 968 głosów

Mariusz Fijałkowski 3 342 

Lech Tor 1 428

 

O swoich propozycjach i pomysłach kandydaci na burmistrza opowiadają w naszym materiale wideo. Warto go obejrzeć przed pójściem do urn. 

Kto dostał się do rady gminy Łęczna?

Wspólna Sprawa

Jarosław Łuczyński

Teodozja Syta

Łukasz Sawicki

Krystyna Borkowska

Krzysztof Matczuk

Elżbieta Korszla

Małgorzata Makara

Wiesław Drabik

Jan Skibiński

 

Lepsza Łęczna

Grzegorz Lendzion

Sebastian Pawlak

Jakub Jasielski

Adam Susz

Zbigniew Łagodziński

Mariusz Fijałkowski

 

Prawo i Sprawiedliwość

Agnieszka Mutwicka

Anna Filipiak

Jadwiga Jaskułecka

 

Twój Samorząd

Piotr Nowak

Grażyna Bednarska

 

Platforma Obywatelska

Danuta  Szychta-Zagwodzka 

 

Kto wójtem?

Zmiany na stanowisku wójta nie będzie w gminie Milejów, gdzie w pierwszej turze wygrał Tomasz Suryś (Razem Gminie), który zdobył 58 proc. głosów i wygrał z kandydatem PiS Krzysztofem Niewiadomskim. 

Tomasz Suryś - 2166 głosów

Krzysztof Niewiadomski - 1537

 

Wójtem gminy Cyców został dotychczasowy zastępca wójta Wiesław Pikuła (Wspólna Sprawa). 

 

W gminie Ludwin ubiegający się o reelekcję Andrzej Chabros (Nasza Mała Ojczyzna - Ludwin) zdeklasował Sławomira Czubackiego (Wspólna Sprawa), zdobywając prawie 82 proc. głosów.  

Ansdrzej Chabros - 2081 głosów

Sławomir Czubacki - 462 

 

W Puchaczowie był tylko jeden kandydat na wójta Adam Grzesiuk (PSL), więc wyborcy mogli głosować na "tak" lub na "nie". 80 proc. głosujących było za tym, aby wójt sprawował swoją funkcję kolejną kadencję. 

Tak - 2060 głosów

Nie - 515 

 

Nieoficjalnie wiadomo, że zmiana nastąpi na stanowisku wójta gminy Spiczyn, gdzie Dorota Szczęsna (Przyjazna i Aktywna Gmina) zdobyła 1313 głosów, a obecny wójt Mirosław Krzysiak (Samorządni) 936.  

 

Do godz. 17.30 frekwencja w powiecie łęczyńskim wyniosła 43,42 proc., w tym czasie wydano 19872 karty do głosowania. Frekwencja w poszczególnych gminach:

Zdjęcie

 

W większkości lokali głosowanie przebiegało spokojnie. Do incydentu doszło jednak w Antoniowie (gmina Milejów), gdzie członkowie obwodowej komisji wyborczej zdjęli w niedzielę rano baner kandydata znajdujący się naprzeciwko lokalu wyborczego. Bezprawnie, bo został powieszony w czasie kampanii, przed rozpoczęciem ciszy wyborczej, więc baner mógł dalej wisieć.

Wiceprzewodniczący gminnej komisji wyborczej w Milejowie Mieczysław Gajowiak powiedział „Kurierowi Lubelskiemu”, że takie działanie można oceniać jako złamanie ciszy wyborczej.

Mówił, że w niektórych obwodowych komisjach wyborczych w gminie Milejów doszło także do innego uchybienia:  członkowie komisji pozwolili głosować bez dowodów tożsamości niektórym osobom, bo je znali. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE