Do urzędu miejskiego nie spłynęły jeszcze protokoły ze wszystkich komisji. 30 listopada znowu udamy się do lokali wyborczych na drugą turę, ponieważ żaden z kandydatów na burmistrza nie zebrał ponad 50 proc. głosów.
45,41 proc. głosów uzyskał Teodor Kosiarski (Wspólna Sprawa), 38,25 proc. Mariusz Fijałkowski (Lepsza Łęczna), 16,34 proc. Lech Tor (PiS).
Teodor Kosiarski 3 968 głosów
Mariusz Fijałkowski 3 342
Lech Tor 1 428
O swoich propozycjach i pomysłach kandydaci na burmistrza opowiadają w naszym materiale wideo. Warto go obejrzeć przed pójściem do urn.
Kto dostał się do rady gminy Łęczna?
Wspólna Sprawa
Jarosław Łuczyński
Teodozja Syta
Łukasz Sawicki
Krystyna Borkowska
Krzysztof Matczuk
Elżbieta Korszla
Małgorzata Makara
Wiesław Drabik
Jan Skibiński
Lepsza Łęczna
Grzegorz Lendzion
Sebastian Pawlak
Jakub Jasielski
Adam Susz
Zbigniew Łagodziński
Mariusz Fijałkowski
Prawo i Sprawiedliwość
Agnieszka Mutwicka
Anna Filipiak
Jadwiga Jaskułecka
Twój Samorząd
Piotr Nowak
Grażyna Bednarska
Platforma Obywatelska
Danuta Szychta-Zagwodzka
Kto wójtem?
Zmiany na stanowisku wójta nie będzie w gminie Milejów, gdzie w pierwszej turze wygrał Tomasz Suryś (Razem Gminie), który zdobył 58 proc. głosów i wygrał z kandydatem PiS Krzysztofem Niewiadomskim.
Tomasz Suryś - 2166 głosów
Krzysztof Niewiadomski - 1537
Wójtem gminy Cyców został dotychczasowy zastępca wójta Wiesław Pikuła (Wspólna Sprawa).
W gminie Ludwin ubiegający się o reelekcję Andrzej Chabros (Nasza Mała Ojczyzna - Ludwin) zdeklasował Sławomira Czubackiego (Wspólna Sprawa), zdobywając prawie 82 proc. głosów.
Ansdrzej Chabros - 2081 głosów
Sławomir Czubacki - 462
W Puchaczowie był tylko jeden kandydat na wójta Adam Grzesiuk (PSL), więc wyborcy mogli głosować na "tak" lub na "nie". 80 proc. głosujących było za tym, aby wójt sprawował swoją funkcję kolejną kadencję.
Tak - 2060 głosów
Nie - 515
Nieoficjalnie wiadomo, że zmiana nastąpi na stanowisku wójta gminy Spiczyn, gdzie Dorota Szczęsna (Przyjazna i Aktywna Gmina) zdobyła 1313 głosów, a obecny wójt Mirosław Krzysiak (Samorządni) 936.
Do godz. 17.30 frekwencja w powiecie łęczyńskim wyniosła 43,42 proc., w tym czasie wydano 19872 karty do głosowania. Frekwencja w poszczególnych gminach:
W większkości lokali głosowanie przebiegało spokojnie. Do incydentu doszło jednak w Antoniowie (gmina Milejów), gdzie członkowie obwodowej komisji wyborczej zdjęli w niedzielę rano baner kandydata znajdujący się naprzeciwko lokalu wyborczego. Bezprawnie, bo został powieszony w czasie kampanii, przed rozpoczęciem ciszy wyborczej, więc baner mógł dalej wisieć.
Wiceprzewodniczący gminnej komisji wyborczej w Milejowie Mieczysław Gajowiak powiedział „Kurierowi Lubelskiemu”, że takie działanie można oceniać jako złamanie ciszy wyborczej.
Mówił, że w niektórych obwodowych komisjach wyborczych w gminie Milejów doszło także do innego uchybienia: członkowie komisji pozwolili głosować bez dowodów tożsamości niektórym osobom, bo je znali.