Reklama

W Spiczynie rada rozbita

Opublikowano:
Autor:

 W Spiczynie rada rozbita - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W drugiej turze wyborów wójta gminy wygrała Dorota Szczęsna (KWW Dorota Szczęsna) zdobywając 1230 głosów poparcia mieszkańców. Duże przetasowania nastąpiły w radzie gminy, do której weszli kandydaci siedmiu komitetów obywatelskich i dwaj członkowie PSL-u.

Wójcina chciała wprowadzić do rady gminy 11 radnych - mandat radnego otrzymają zaledwie trzy osoby. Z komitetu wyborczego przewodniczącej RG Spiczyn na radnego startowało 14 kandydatów. Mandat będą sprawowały trzy osoby. Najwięcej radnych (cztery osoby) wprowadził do nowej rady gminy Gustaw Włodarczyk, który odpadł z rywalizacji o tytuł wójta w drugiej turze.

Do nowego składu RG w Spiczynie nie weszli między innymi doświadczeni samorządowcy i przewodniczący komisji Andrzej Ochmiński (KWW Logiczna Gmina) i Mirosław Żerebiec (KWW Joanny Dejko Gmina Spiczyn - Nasze Miejsce). O przegranej Mirosława Żerebca w okręgu Charlęż, Charlęż Kol. zdecydowało losowanie. Radny miał taką samą liczbę 37 głosów jak wybrana przez losowanie Agnieszka Krzysiak (KWW Dorota Szczęsna). 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

MS

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE