Reklama

Walczą o remont stołówki

Opublikowano:
Autor:

Walczą o remont stołówki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkoła Podstawowa w Piasecznie bierze udział w konkursie Delmy Extra, w której główną nagrodą jest odnowienie stołówki szkolnej. Uczniowie 50 szkół zgłoszonych do programu wezmą udział w warsztatach o tym, jak nie marnować żywności. 

"Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Piasecznie to 900 m kw. radości, wypełnionej sercami 145 uczniów, otwartymi ramionami 20 nauczycieli, pracowników szkoły i licznym gronem dzielnych, zawsze gotowych do pomocy rodziców. Wspólnie tworzymy małą wiejską szkołę opartą na pozytywnej energii, radości, zrozumieniu i szacunku. Naszą siłą jest jedność z jaką działamy na rzecz placówki, wspólnie tworząc szkołę marzeń. Brzmi jak utopia, prawda? My w to wierzymy.  Więc walczymy, potykając się nieraz o mur formalności, prozaikę niskiego budżetu - podnosimy się i rozkładamy nasze skrzydła, by dążyć do celu" - tak pracownicy szkoły odpowiadają na pytanie, dlaczego ich stołówce należy się remont.  

Na szkołę w Piasecznie możemy głosować do 17 czerwca na stronie internetowej - LINK. Kiedy pisaliśmy ten tekst do druku, placówka w Piasecznie miała 4918 głosów i była na czwartym miejscu. 

"Pomóżcie nam stworzyć przyjazną przestrzeń do wspólnego celebrowania posiłków, aby każde spotkanie w naszej stołówce było pełne radości i wilczego apetytu" - apelują nauczyciele i uczniowie szkoły w Piasecznie.  

I dodają: "Ze swojej strony przyrzekamy dbać o naszą nową stołówkę tak, jakby ściany były ze złota, a podłoga z marmuru oraz, że nasze dzieci będą z należytą uwaga chłonęły tajniki warsztatu o mądrym gospodarowaniu żywnością. Całą zdobytą wiedzę obiecujemy wdrożyć w życie w naszej szkole i w naszych domach, bo wspólnie chcemy czynić ten Świat lepszym. Uwierzcie więc w Nas tak mocno, jak my wierzymy sami w siebie!"

Zwycięzcy zostaną wyłonieni 29 czerwca. Pięć szkół otrzyma 30 tys. zł na remont stołówek, które zostaną przeprowadzone w lipcu. 50 placówek otrzyma zestaw kolorowych naklejek do udekorowania jadalni. W 50 szkołach podstawowych zostaną przeprowadzone warsztaty dla dzieci o wspólnym gospodarowaniu żywnością, które Delma zorganizuje wspólnie z Bankami Żywności. 

Kamil Kulig

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE