Reklama

Wieczornica patriotyczna w Zezulinie (zdjęcia)

Opublikowano:
Autor:

Wieczornica patriotyczna w Zezulinie (zdjęcia) - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkoła Podstawowa w Zezulinie uczciła 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowując 25 listopada wieczornicę patriotyczną w reżyserii Pauliny Mazurek. W wydarzeniu udział wzięli nauczyciele, uczniowie i absolwenci szkoły, Klub Seniora w Zezulinie, klarnecista Marcin Chmielewski.

- Inscenizacja przypomniała licznie zgromadzonym gościom, jak trudna była droga Polaków do odzyskania wolności i jak wielu ofiar wymagała. Ukazała trud, często bratobójczej, walki z czasów zaborów. Celem jej było, skłonienie widza do refleksji nad przeszłością naszej Ojczyzny i do tego, że o ciężko zdobytą wolność, trzeba nieustannie dbać, bo ona nie jest nam dana raz na zawsze. Nie wolno nam zapominać o tradycji i dobrych wzorach. Wielkie znaczenie ma też wychowanie młodzieży w duchu patriotyzmu – mówi dyrektor szkoły w Zezulinie Monika Gramoszek.

- Szczególne podziękowania kierujemy dla dyrektora Szpitala Powiatowego w Łęcznej pana Krzysztofa Bojarskiego za obecność w wieczornicy oraz za przekazanie placówce w Zezulinie 14 komputerów do klasopracowni informatycznej – dodaje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE