Reklama

Wiemy już, kiedy odbędą się matury i egzaminy ósmoklasisty

Opublikowano:
Autor:

Wiemy już, kiedy odbędą się matury i egzaminy ósmoklasisty - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas piątkowej konferencji prasowej minister edukacji podał konkretny termin, kiedy ruszy maturalny maraton i kiedy odbędą się egzaminy ósmoklasisty. 

Tuż po południu w piątek, 24 kwietnia, odbyła się konferencja prasowa przedstawicieli Rządu RP. Podczas spotkania głos zabrał Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej, który podał decyzję dotyczącą funkcjonowania szkół, przedszkoli i żłobków. Te placówki oświatowe będą zamknięte co najmniej do 24 maja. Oprócz tego podał niezwykle istotną informację dla absolwentów szkół średnich. Do 24 maja zawieszone jest też działanie uczelni wyższych, poza pracami badawczymi.

- Ustaliliśmy termin egzaminów maturalnych. Matury rozpoczną się 8 czerwca i potrwają do 29 czerwca. Odbędą się matury pisemne, nie będzie egzaminów ustnych. Wyniki egzaminów mają być znane do 11 sierpnia - poinformował minister edukacji.
Wiadomo też, kiedy odbędą się egzaminy ósmoklasisty. Uczniowie, którzy kończą szkoły podstawowe, przystąpią do egzaminów w dniach 16-18 czerwca. Oprócz tego poinformowano, że możliwe jest także rozpoczęcie roku akademickiego w normalnym terminie.
 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE