Reklama

Włodarski z absolutorium, ale bez wotum zaufania

Opublikowano:
Autor:

 Włodarski z absolutorium, ale bez wotum zaufania - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas sesji Rady Miejskiej, 19 sierpnia, burmistrz Łęcznej otrzymał od radnych absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2019. Rada nie udzieliła jednak Leszkowi Włodarskiemu wotum zaufania.

Burmistrzowi zabrakło dwóch głosów. Radnym zabrakło wizji rozwoju miasta, koniecznej m.in. wobec stającej się faktem dekarbonizacji. 

Żadnego mieszkańca

Tak wynikało z wypowiedzi radnych podczas dyskusji nad raportem o stanie gminy, który samorządy, zgodnie z wprowadzonymi przepisami, przygotowują już drugi rok. Raport to dokument podsumowujący roczną działalność burmistrza, w szczególności realizację programów i strategii, uchwał Rady Miejskiej i Budżetu Obywatelskiego. Omawiany jest właśnie podczas sesji absolutoryjnej. Raport i przeprowadzona nad nim debata poprzedzają podjęcie przez radnych uchwały w sprawie udzielenia - lub nie - burmistrzowi absolutorium.

W debacie nad raportem mogą uczestniczyć mieszkańcy, wcześniej zgłaszając taką wolę. Łęcznianie nie przyszli, nikt nie zgłosił do Urzędu Miasta chęci udziału w tej dyskusji.

Na sesji do raportu o stanie gminy odniosło się czterech radnych: Mariusz Fijałkowski, Antoni Pasieczny, Grzegorz Pelica i Piotr Winiarski.

Radny Fijałkowski: Dużo bajkopisarstwa

Tak ocenił raport radny Mariusz Fijałkowski, kontrkandydat Leszka Włodarskiego w ostatnich wyborach na stanowisko burmistrza.

Rozpoczynając od demografii, punktował: Gminę zamieszkuje coraz mniej mieszkańców. W raporcie brak danych z roku 2019. Dlaczego? Powstał na zasadzie kopiuj wklej? Nasi mieszkańcy uciekają do Puchaczowa, Cycowa, Milejowa, gdzie budują się nowe domy, jest infrastruktura, oświetlenie, są drogi, solary i obniżki podatku od nieruchomości, a nawet zwolnienia z tego podatku. Ościenne gminy zachęcają do przeprowadzenia się na ich teren. U na przez rok nie było działań, by ten odpływ powstrzymać.

(...)

POZOSTAŁO 78 PROC. TEKSTU

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE