Reklama

Wójcina Spiczyna z czerwoną kartką od radnych

Opublikowano:
Autor:

Wójcina Spiczyna z czerwoną kartką od radnych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni zdecydowali o nieudzieleniu wotum zaufania wójtowi gminy Spiczyn i absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2018 rok. Niedokończona inwestycja w Spiczynie była jednym z tematów debaty nad raportem o stanie gminy Spiczyn.

Raz, dwa, trzy budowę strażnicy blokowałeś ty!

Po zmianach w "Ustawie o samorządzie terytorialnym" od tego roku do sprawozdania finansowego wójta z wykonania budżetu dołączany jest raport o stanie gminy, który jest rozpatrywany w pierwszej kolejności. Taki dokument zawiera przekrojowe informacje o różnych aspektach funkcjonowania gminy, m.in. demografii, finansach, inwestycjach gminnych.

Radni w Spiczynie spotkali się na sesji absolutoryjnej 17 czerwca. W debacie nad raportem o stanie gminy poruszyli problemy istotne z punktu widzenia społecznego. Jednym z rozpatrywanych zagadnień była budowa, a raczej Rozbudowa Urzędu Gminy Spiczyn, bo taką nazwę nosił projekt budowlany z 2014 roku. Chodzi o budowę siedziby OSP w Spiczynie, która jest połączona z budynkiem tamtejszego Urzędu Gminy. Inwestycja ze środków budżetu gminy Spiczyn miała być oddana do użytku we wrześniu 2018 roku, jednak do tej pory jest nieskończona. Tymczasem 1 września strażacy planują świętować w nowej strażnicy Jubileusz 110-lecia istnienia jednostki. Zaprosili już nawet gości.

POZOSTAŁO JESZCZE 80 PROC. TREŚCI

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

MS

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE