Reklama

Wójt Szczęsna jeszcze myśli, czy kandydować

Opublikowano:
Autor:

Wójt Szczęsna jeszcze myśli, czy kandydować - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dorota Szczęsna nie podjęła decyzji, czy ubiegać się o reelekcję. W listopadzie kończy się jej pierwsza kadencja na stanowisku wójta. 

Ponad połowa mieszkańców gminy Spiczyn uprawnionych do głosowania zdecydowała w 2014 roku o wyborze na wójta Doroty Szczęsnej, która wygrała tym samym z wieloletnim włodarzem Mirosławem Krzysiakiem. Po ponad trzech latach rządzenia gminą Dorota Szczęsna jeszcze nie deklaruje, czy zamierza ponownie ubiegać się o fotel sternika gminy. Decyzję uzależnia od "dobra i opinii lokalnej społeczności"`, jak odpowiedziała nam w korespondencji mailowej. 

"W aktualnej kadencji, mimo wielu trudności i problemów, które nękają naszą Gminę, rozpoczęliśmy wiele inwestycji, podjęliśmy wiele działań zmierzających do usprawnienia działania Urzędu, który ma służyć mieszkańcom, a także w znaczny sposób rozwinęliśmy działalność jednostek nam podległych, takich jak np. Gminne Centrum Kultury, czy 25 miejsc dodatkowych w Przedszkolu (obecnie 75 miejsc). Aktualnie, oraz w niedalekiej przyszłości zamierzamy ubiegać się o dofinansowanie na kolejne projekty. Nie ukrywam, że jako Wójt Gminy chciałabym dokończyć to, co zaczęłam. Jednak priorytetem dla mnie jest dobro i opinia lokalnej społeczności"   pisała wójt Szczęsna.
O stanowisko wójta zamierzają ubiegać się ponownie włodarze ościennych gmin łęczyńskich. Chrapkę na kolejną kadencję na stołku wójta mają: Adam Grzesiuk  – wójt Puchaczowa, na stanowisku wójta od 1994 roku, Wiesław Pikuła, wójt Cycowa od 2014 roku, oraz dotychczasowi wójtowie gmin: Milejów  – Tomasz Suryś, i Ludwina  – Andrzej Chabros. Wiadomo także, że do samorządu wystartują burmistrz Łęcznej, Teodor Kosiarski i Mirosław Krzysiak, były wójt gminy Spiczyn, ale oni nie precyzują jeszcze dokładnie swoich planów wyborczych. 
 
EM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE