Reklama

Wróciły kursy do Lublina. Bilety ostro w górę!

Opublikowano:
Autor:

Wróciły kursy do Lublina. Bilety ostro w górę! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z powodu ograniczeń i obostrzeń związanych z pandemią Covid-19 cena biletu Łęczna-Lublin wynosi 7 zł - poinformowała firma Łęcz-Trans, która przywróciła 17 kursów do stolicy województwa. Poprzednio bilet kosztował 4 zł. Nowa cena oznacza więc wzrost aż o 75 proc.

Połowa busa musi być pusta

Przypomnijmy, że busy przestały jeździć do Lublina od 28 marca. Firmy Piątek Bus i Łęcz-Trans Blacha zrezygnowały z kursów w czasie epidemii, tłumacząc tę decyzję względami bezpieczeństwa i znacznym spadkiem obrotu.

Z powodu koronawirusa można bowiem zabrać jedynie tylu pasażerów, ile wynosi połowa miejsc siedzących w autobusie. Przez takie obostrzenia spółka Łęcz-Trans Blacha w drugiej połowie marca poniosła 100 tys. zł strat.

Przed epidemią busy do Lublina jeździły od wczesnego rana do późnego wieczora co jakieś 15 minut. I nagle z dnia na dzień przestały kursować. Aby dojechać do pracy w Lublinie, łęcznianie musieli zorganizować sobie jakoś transport na własną rękę.  

(...)

POZOSTAŁO 75 PROC. TEKSTU

Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" -  w sklepach na terenie powiatu łęczyńskiego, a także w elektronicznym wydaniu gazety:

Zdjęcie

Kamil Kulig

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE