Reklama

Wygrali wybory, ale zaufania radnych nie zdobyli

Opublikowano:
Autor:

Wygrali wybory, ale zaufania radnych nie zdobyli - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat łęczyński jest jednym z niewielu, w którym w ostatnich wyborach nie doszło do zmiany wójtów. Okazuje się jednak, że poparcie mieszkańców nie idzie w parze z zaufaniem radnych, o czym przekonało się aż dwóch z pięciu wójtów w powiecie. Radni nie udzielili im absolutorium i wotum zaufania.

Wójt Adam Grzesiuk w ubiegły piątek obchodził 25-lecie swoich nieprzerwanych rządów w gminie Puchaczów. W ostatnich wyborach zwyciężył z poparciem rzędu 63,78 proc., zdobywając 1743 głosy. Jego kontrkandydatka z PiS, radna Zofia Bachenek, otrzymała 990 głosów - 36,22 proc.

W ten sposób Adam Grzesiuk jest już wójtem siódmą kadencję. Bieżąca kadencja może być jednak najtrudniejsza w jego karierze. 

Faryzeusze w Puchaczowie?

Po tym, jak do klubu radnych PiS wiosną br. dołączyło dwoje radnych, o dwa głosy stopniała większość, jaką wójt Adam Grzesiuk z Polskiego Stronnictwa Ludowego miał w radzie gminy.

Po tych zmianach najdłużej urzędujący wójt w powiecie łęczyńskim nie będzie miał więc łatwego życia, co pokazują wyniki głosowań.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Kamil Kulig

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE