Zrealizowana w tym okresie sprzedaż na poziomie ponad 2 mln również była zgodna z planem.
W efekcie po trzech kwartałach zarówno produkcja węgla handlowego jak i sprzedaż sięgnęły poziomu ok. 6,7 mln ton (czyli były porównywalne do wypracowanych w tym samym okresie rok wcześniej).
Długość wyrobisk korytarzowych wykonanych w pierwszych dziewięciu miesiącach br. wyniosła 22,5 km, co oznacza wzrost o 22,3 proc. w porównaniu z tym samym okresem w 2016 roku.
LW Bogdanka po trzech kwartałach 2017 roku utrzymała wysoki poziom uzysku (65,8 proc. wobec 62,2% w tym samym okresie rok wcześniej), pomimo spadku w III kw. br., spowodowanego trudnymi warunkami górniczo-geologicznymi.
- Osiągnięte po trzech kwartałach tego roku wyniki finansowe oceniam jako dobre – zwracam uwagę na wzrost zyskowności przy porównywalnym poziomie wydobycia i sprzedaży oraz praktycznie płaskim poziomie realizowanych cen – mówi Krzysztof Szlaga, prezes spółki LW Bogdanka S.A.
- Wyraźnie widoczna jest nasza ciągła praca nad efektywnością kosztową. Nasz cel produkcyjny na ten rok: ok. 9 mln ton - pozostaje bez zmian – dodaje.
Do najważniejszych wydarzeń III kwartału zaliczyć należy złożenie przez Bogdankę wniosku o udzielenie koncesji na wydobycie węgla kamiennego ze złoża „Ostrów” w obszarze górniczym „Ludwin”, które zaowocowało otrzymaniem przez Spółkę koncesji w listopadzie tego roku.
W październiku spółka podpisała aneks do wieloletniej umowy z Zakładami Azotowymi „Puławy” SA, zwiększającego wolumeny ilościowe dostaw oraz podwyższającego cenę.
W październiku spółka zawarła także porozumienie w zakresie deputatów węglowych wypłacanych na rzecz emerytów i rencistów Spółki. W wyniku zawartego porozumienia zmianie ulegnie saldo posiadanych przez Spółkę rezerw, co skutkować będzie jednorazowym dodatnim wpływem na wynik operacyjny w IV kwartale 2017 r. w wysokości ok. 110 mln zł.
for. lw.com