Reklama

Wyremontują drogi na Podzamczu

Opublikowano:
Autor:

Wyremontują drogi na Podzamczu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w przyszłym roku mieszkańcy Podzamcza będą jeździli po nowym asfalcie. Dofinansowanie na remont dostaniemy w ramach programu „schetynówek”. 

Mieszkańcy Podzamcza nie mają łatwego życia. Do swoich domów jeżdżą dziurawą i popękaną drogą. Sytuację pogorszyła się jeszcze bardziej, kiedy firma budująca kanalizację musiała zerwać część asfaltu. Na szczęście, ten drogowy koszmar niedługo się skończy.

Gmina Łęczna złożyła do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego wniosek o dofinansowanie remontu 3,3 km dróg na Podzamczu w ramach tzw. schetynówek. Z ponad 100 złożonych propozycji remontów dotację otrzyma tylko 30. Wśród najlepszych wniosków jest ten rozpisany przez gminę Łęczna.

- Nasz wniosek zajął 11. miejsce w rankingu – mówi Grzegorz Kuczyński z urzędu miejskiego w Łęcznej. – Przebudowane zostaną drogi o łącznej długości 3,3 km. Prace będą polegały na wzmocnieniu ich konstrukcji i wykonaniu nowej nawierzchni z betonu asfaltowego. Pobocza będą utwardzone, a na osiedlu Podzamcze po obu stronach powstaną chodniki. Po remoncie szerokość dróg wyniesie od pięciu do ponad sześciu metrów – dodaje.

Przebudowa dróg na Podzamczu będzie kosztowała około 3,7 mln złotych, a dofinansowanie z programu „schetynówek” prawie 1,9 mln. Prace rozpoczną się w przyszłym roku. 

 

fot. leczna.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE