Reklama

Wystartował kolejny etap rewitalizacji Starego Miasta

Opublikowano:
Autor:

Wystartował kolejny etap rewitalizacji Starego Miasta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłym tygodniu łęczyński ratusz podpisał umowę na roboty wodno-kanalizacyjne na Rynku II i ulicach przyległych. Do połowy marca przyszłego roku firma AS-PRO Grażyna Sagan z Marysina przebuduje i rozbuduje sieć wodociągową z przyłączami oraz wybuduje sieć kanalizacji sanitarnej z przyłączami. Wartość inwestycji wynosi 1.931,100,00 zł. 

Budowę nowych odcinków kanalizacji sanitarnej zaplanowano z uwagi na jej brak w części Starego Miasta. Aktualnie ścieki z posesji, na których brak jest kanalizacji odprowadzane są do szamb wybudowanych około 30 lat temu. Jakość materiałów oraz ówczesne technologie nie gwarantują powstrzymania przesiąkania ścieków do gruntu.

Sieć wodociągowa i przyłącza wybudowane zostały w latach 70-tych ubiegłego wieku z rur żeliwnych, stalowych i azbestocementowych. Długi okres eksploatacji przewodów wpłynął na nadmierne zużycie materiału zwiększając ryzyko awarii sieci wodociągowej.

Inwestycja przyniesie mieszkańcom Starego Miasta wymierne korzyści. Przede wszystkim zmniejszy się ryzyko zanieczyszczenia gruntu i wody przez ścieki wypływające z nieszczelnych szamb, a także poprawi się jakość dostarczanej wody dzięki eliminacji azbestocementu i ołowiu z wodociągu. Łatwiejsze stanie się też zapewnienie ciągłości dostaw wody do odbiorców.

To pierwsze zadanie w drugim etapie rewitalizacji Starego Miasta. Elementy sieci zlokalizowane będą w obrębie następujących ulic: Rynek II, Partyzancka, Spółdzielcza, Bożnicza, Północna, 11 Listopada, Krótka, Kościuszki, Nowokościelna, Lubelska. Za nadzór nad inwestycją odpowiada Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej „Łęczna” Sp. z o.o.

Projekt pn. „Rewitalizacja Starego Miasta w Łęcznej – II etap” jest realizowany w ramach Osi priorytetowej 13 Infrastruktura społeczna, Działania 13.3 Rewitalizacja obszarów miejskich Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE