Reklama

Wywracają toy toya na osiedlu, a telefon straży miejskiej milczy

Opublikowano:
Autor:

Wywracają toy toya na osiedlu, a telefon straży miejskiej milczy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od kilku tygodni ktoś regularnie przewraca toy toya przy Patriotów Polskich 1. Nikt nie wie, skąd się tam wziął.

- Niedaleko jest plac zabaw, bawią się dzieci, a wiadomo, że toy toy ładnie nie pachnie. Przewrócił się i teraz chodnik jest niebieski w jakichś płynach. Czemu nic z tym nie zrobią? – pyta mieszkanka bloku przy ulicy Patriotów Polskich 1.

Kiedy powiedzieliśmy o tej sprawie Joannie Wojciechowskiej, komendantce straży miejskiej w Łęcznej, prosiła nas o to, abyśmy zgłosili problem pod numerem alarmowym straży miejskiej. Minęło aż 25 minut zanim strażnik odebrał ten telefon.

Usłyszeliśmy, że strażnicy zajmą się przewracanym toy toyem… w czwartek. Dlaczego dopiero wtedy? – Mamy teraz duże braki kadrowe, trzy osoby są na urlopie, nie ma patroli wieczornych – tłumaczył strażnik miejski Piotr Heba.

- Postaramy się załatwić tę sprawę jeszcze w tym tygodniu. Ustalimy właściciela terenu i kto postawił tego toy toya. Odpowiedzialne osoby zobligujemy do jego usunięcia – zapewnił. W okolicy nie ma żadnych prac budowlanych, nie wiadomo, skąd wzięła się w tym miejscu przenośna toaleta. 

Dlaczego aż 25 minut czekaliśmy na połączenie z numerem alarmowym łęczyńskiej straży miejskiej? Czy ten numer nie musi być dostępny cały czas? – Nie musi. Ten telefon ma pracownik monitoringu, który akurat dzisiaj jest zajęty rozliczeniem opłaty targowej, a ja byłem w innym pokoju, kiedy dzwonił – odpowiada strażnik Heba.

Do sprawy wrócimy.   

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE