Reklama

Z Łęcznej do ministerstwa

Opublikowano:
Autor:

Z Łęcznej do ministerstwa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Małgorzata Paprota od trzech lat znajdująca miejsce w rankingu "Wspólnoty Łęczyńskiej" najbardziej wpływowych kobiet powiatu łęczyńskiego została powołana na zastępcę dyrektora w Biurze Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Krzysztofa Michałkiewicza. 

Wieloletnia dyrektor Powiatowego Zakładu Aktywności w Łęcznej współpracowała już z Michałkiewiczem, który zaproponował jej kandydaturę minister Elżbiecie Rafalskiej. 

Na czas pełnienia nowej funkcji Paprota wzięła urlop bezpłatny. - Nie traktuję tej zmiany pracy jako rozstania z Łęczną. Decyzja o rozpoczęciu pracy w Warszawie była oczywiście trudna. Bardzo jestem związana emocjonalnie z zakładem, który tworzyłam, a przede wszystkim z pracownikami, którzy są dla mnie jak najbliższa rodzina. Niektórzy nie chcieli mnie puścić do stolicy – zdradza wieloletnia dyrektor PZAZ.

O zmianie Łęcznej na Warszawę zdecydowały względy merytoryczne. - W Biurze Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych przygotowywane są programy, projekty ustaw, rozporządzeń regulujące politykę Państwa wobec osób niepełnosprawnych w tym przepisy dotyczące działalności ZAZ-ów. Obecnie np. przygotowywany jest projekt zmiany ustawy o rehabilitacji, tworzone są programy w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych – wyjaśnia Małgorzata Paprota.

Budowany przez nią łęczyński zakład zatrudnia 83 osoby, z czego 2/3 są z niepełnosprawnościami. Praca zmieniła ich życie – mają po co rano wstawać i wyjść z domu - do ludzi. Mieszkańcom znani są z pysznej kuchni przyrządzanej w szpitalnym barku.  

Dyrektorem PZAZ w Łęcznej została Danuta Grzechnik, która do tej pory od ośmiu lat była w zakładzie specjalistą ds. administracji i marketingu.

Kamil Kulig

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE