Reklama

Z nich Czytelnicy wybiorą Człowieka Roku Ziemi Łęczyńskiej

Opublikowano:
Autor:

Z nich Czytelnicy wybiorą Człowieka Roku Ziemi Łęczyńskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pracują na rzecz lokalnej społeczności, osiągają wyniki w pracy zawodowej czy rywalizacji sportowej. Wyłoniliśmy 10 kandydatów, z których nasi Czytelnicy wybiorą Człowieka Roku 2019 Ziemi Łęczyńskiej. 

O zwycięstwie zdecyduje suma głosów oddanych za pomocą publikowanych w naszym tygodniku kuponów oraz głosów SMS.

Aby oddać głos na wybranego kandydata, należy wysłać SMS pod numer 72051 o treści wskazanej przy nazwisku kandydata (koszt SMS: 2,46 zł z VAT) lub dostarczyć do naszej redakcji (adres w stopce redakcyjnej) wypełniony kupon.

Głosowanie trwa do czwartku, 11 marca 2020 r. do godz. 23:59. O zaliczeniu głosów z kuponów decyduje data ich faktycznego wpłynięcia do siedziby redakcji w regulaminowym terminie.

 Zdjęcie

Andrzej Dyczewski sms na numer 72051 o treści: wsp.leczna.1 Mieszkaniec Jaszczowa, wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Milejowa, które dba o miejsca pamięci o polskich bohaterach, organizuje wydarzenia związane m.in. z uroczystościami przy kopcu powstańców w Klarowie, związane z rocznicą wybuchu powstania styczniowego, czy mordu popełnionego przez Niemców na 24 mieszkańcach Kolonii Ostrówek. Staraniem towarzystwa, w którym wiceprezesem jest Andrzej Dyczewski odnowiono mogiłę powstańców w Klarowie. Dyczewski pisze projekty, które uzyskują dofinansowanie, m.in. z rządu. W ramach projektu dotowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej "Wdzięczni Bohaterom - Żołnierzom Niezłomnym" TPM zorganizowało konkursy o żołnierzach wyklętych. W ramach tego działania Dyczewski wraz z innymi członkami towarzystwa zadbał o groby bohaterów podziemia antykomunistycznego na terenie powiatu łęczyńskiego. Andrzej Dyczewski uczy historii w Szkole Podstawowej im. St. Konarskiego w Milejowie. Dla jego uczniów historia jest gratką, lekcje przyjemnością, bo jak można nie słuchać, gdy nauczyciel opowiada z taką pasją o zdarzeniach z przeszłości. Dyczewski w ub.r. wstąpił do wojska obrony terytorialnej, a także był współzałożycielem stowarzyszenia, którego celem jest "rozkręcenie" Jaszczowa. I to się udaje, mieszkańcy tej wsi są widoczni na imprezach, takich jak Dni Milejowa. Wyróżniają się czerwonymi koszulkami z napisami "Babeczki z Jaszczowa" i "Chłopaki z Jaszczowa". Czerwoną koszulkę zakłada Andrzej Dyczewski i jego żona. Na różnych imprezach w gminie Milejów można delektować się ciastami i potrawami przygotowanymi przez "Andrzeja Dyczewskiego i spółkę".

Zdjęcie

Joanna Gajos sms na numer 72051 o treści: wsp.leczna.2 Gwiazdy nie mogły się nachwalić jej usług. To tej mieszkance Zawieprzyc świetną prezencję na koncertach zawdzięczały gwiazdy, m.in. Marcin Miller z Boysów i muzycy zespołu Łzy, a także naszej lokalnej Rokiczanki. Artyści doceniają profesjonalizm mieszkanki Zawieprzyc, która przygotowuje gwiazdom niezmywalny makijaż sceniczny. Joanna Gajos przez kilka lat współorganizowała wybory Miss Dożynek Powiatu Łęczyńskiego. Przygotowywała wizerunek kandydatek, uczyła ich zachowania na scenie. Dzięki niej nasze dziewczyny mogły poczuć się jak prawdziwe modelki, a nawet ich uroda i umiejętności pozwoliły na rozpoczęcie współpracy z agencjami modelek. Joanna Gajos od kilkunastu lat oferuje usługi jako wizażystka oraz stylistka Diva Glamour, m.in. przygotowuje mieszkanki naszego powiatu do uroczystości ślubnych. Praca przy wielu sesjach zdjęciowych, koncertach, pokazach mody, produkcjach telewizyjnych i filmowych, eventach oraz imprezach firmowych, pozwoliła zdobyć jej niezbędne doświadczenie w zawodzie. Jej prace ukazały się w wielu magazynach polskich i zagranicznych. Brała udział w międzynarodowych sesjach zdjęciowych. Pracowała podczas pokazów mody oraz konkursów piękności. 

Zdjęcie

Maryla Giszczak sms na numer 72051 o treści: wsp.leczna.3 Jest instruktorką zajęć plastycznych w Gminnym Domu Kultury w Cycowie. Prezentowała swoje obrazy na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. W lutym 2019 toku rysunek Maryli Giszczak został wybrany spośród 300 prac artystów z całego świata do finału Konkursu im. Ignacego Jana Paderewskiego "W służbie sztuce i ojczyźnie". Dzięki temu rysunek "Fantaise polonaise" Maryli Giszczak zawisł w paryskiej galerii, jako jeden z 27. finalistów Konkursu Paderewskiego. Po ekspozycji w Paryżu prace wystawiło Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II – Galeria Porczyńskich w Warszawie. Konkurs paryski dotyczył wielkiego kompozytora w kontekście 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W październiku ub.r. rysunek Maryli Giszczak przedstawiający rycerza z 900-letniego, najsłynniejszego zakonu świata zdobył Główną Nagrodę w I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Jubileusz Templariuszy". Po raz kolejny niecodzienna tematyka, "z wysokiego C", wpisana została przez autorkę ołówkiem w przestrzeń stającą się jej znakiem rozpoznawczym i językiem artystycznym. Artystka nie spoczywa na laurach. W związku z planowanymi w gminie Cyców obchodami 100-lecia Bitwy Cycowskiej 1920, w Gminnym Domu Kultury chce stworzyć batalistyczny obraz (o wymiarach 2,5 na 1,5 m), upamiętniający to historyczne wydarzenie.

Zdjęcie

Aleksandra Jarosz sms na numer 72051 o treści: wsp.leczna.4 Jedna z matek-założycielek i członek zarządu Koła Gospodyń Wiejskich ChmieLove Spiczyn-Kijany, bibliotekarz Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach. Anioł, nie kobieta - mówią o niej koleżanki z koła gospodyń wiejskich, które powstało pod koniec roku, dzięki ich inicjatywie. Nowoczesne i kreatywne dziewczyny w każdym wieku stawiają na wspólne działanie na rzecz regionu. Wyjątkowa społeczniczka i pedagog o gołębim sercu i wielkiej wrażliwości na drugiego człowieka. Nie przechodzi obojętnie wobec krzywdy ludzkiej. Zaangażowana w pomoc rodzinie z Ukrainy. To dzięki jej działaniom udało się znaleźć dach nad głową i zapewnić środki niezbędne do życia rodzinie, która znalazła się w potrzebie. Jako bibliotekarz wychodzi przed szereg, organizując innowacyjne konkursy, do których pozyskuje sponsorów. Skromna, o delikatnym usposobieniu, za to z ogromną charyzmą przekonuje do książek uczniów, o których wyraża się z miłością. Aktywizuje do akcji czytelniczych, udziału w festiwalach filmowych, teatrze tańca, akcji charytatywnych. Oddana regionalistka. Organizowane przez Olę wspomnienia o szkole rolniczej w Kijanach wykraczają zasięgiem poza województwo lubelskie i animują pamięć sympatyków naszej małej ojczyzny. Zgłaszający: KGW ChmieLove Kijany-Spiczyn.

Zdjęcie

Mateusz Kołodziejczyk sms na numer 72051 o treści: wsp.leczna.5 Nasi Czytelnicy nominowali młodego łęcznianina za twórczość filmową, "a w szczególności teledysk do piosenki "#SpróbujSam". Mateusz Kołodziejczyk jest lektorem w kościele św. Józefa w Łęcznej. Teledysk nagrał dla swoich kolegów (również ministrantów), którzy rapując zachęcają do modlitwy i aktywnego uczestnictwa w kościele. W klipie do utworu "#SpróbujSam" widzimy m.in. ciekawe ujęcia Łęcznej z lotu ptaka. Były one kręcone za pomocą drona. Teledysk ma prawie 43,5 tys. wyświetleń na YouTube. Oglądali go także widzowie TVP Lublin. Przy okazji łęcznianin promuje swoje miasto w Internecie. Mateusz Kołodziejczyk jest absolwentem Liceum im. Jana Zamoyskiego w Łęcznej, jest studentem trzeciego roku logistyki na UMCS w Lublinie.

Zdjęcie

Paulina Mazurek sms na numer 72051 o treści: wsp.leczna.6 Mieszkanka Zezulina, w swoją pracę wkłada serce, nie żałuje czasu dla swoich podopiecznych. Potrafi zarażać swoją pasją. Dzięki jej zaangażowaniu młodzież osiąga sukcesy. Uczy muzyki w szkołach podstawowych, jest instruktorem muzycznym w Gminnym Centrum Kultury w Ziółkowie. Prowadzi zespół 4ROSES złożony z młodych zdolnych osób, a także chór Karmel w parafii św. Anny w Kijanach. Pracuje z młodymi solistami, promuje młode talenty podczas wielu uroczystości. Wraz ze swoimi uczniami zdobywa miejsca i wyróżnienia na konkursach ogólnopolskich, wojewódzkich i regionalnych. Reżyseruje koncerty patriotyczne, kolędowe, muzyki religijnej oraz szeroko pojętej muzyki rozrywkowej. Jest inicjatorką wieczorów muzycznych w stylu retro dla lokalnych społeczności. W swoje przedsięwzięcia zaangażowała setki dorosłych, młodzieży i dzieci z różnych miejscowości powiatu łęczyńskiego. Uwielbia pracę z ludźmi, dla swoich uczniów jest jak przyjaciółka i nie potrafi powiedzieć sobie dość.

Zdjęcie

Michał Oleksiejczuk sms na numer 72051 o treści: wsp.leczna.7 Wschodząca gwiazda polskiego MMA. Pochodzący ze wsi Barki w gminie Cyców wojownik w przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy zrobił kolosalne postępy. W 2018 roku wygrał swoje walki na galach UFC w Pradze i Sankt Petersburgu. Co prawda we wrześniu poniósł porażkę w pojedynku, który odbył się w Kopenhadze, ale już w lutym kolejna okazja do powrotu na właściwe tory.

Zdjęcie

Renata Trąbka-Jankowska sms na numer 72051 o treści: wsp.leczna.8 Renata Trąbka-Jankowska sms na numer 72051 o treści: wsp.leczna.8 Mieszkanka Łęcznej, dała się poznać w środowisku, jako aktywna współorganizatorka wielu akcji i uroczystości. Jest matką dziecka ze spektrum autyzmu, powołała do życia Stowarzyszenie Schody Życia, którego celem jest wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci. W ramach stowarzyszenia organizowała świąteczną akcję pomocy dzieciom z łęczyńskiej oparzeniówki i podopiecznych Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Zaangażowała do współpracy przedstawicielki GKS Górnik Łęczna, które odwiedziły dzieci z Domu Dziecka w Kijanach i wręczyły im przygotowane przez stowarzyszenie paczki. We współpracy ze Starostwem Powiatowym współorganizowała I Plenerowy Piknik "Radość dzieciom", a z Urzędem Miasta, Narodową Łęczną i Stowarzyszeniem PATRIA - Łęczyńskie Obchody 80. Rocznicy Kampanii Wrześniowej. Stowarzyszenie wspierało również Powiatową Olimpiadę Integracyjną w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęcznej i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bystrzycy. Do tytułu Człowiek Roku "Wspólnoty Łęczyńskiej" nominują ją współpracownicy ze Stowarzyszenia Schody Życia.    

Zdjęcie

Joanna Wronisz sms na numer 72051 o treści: wsp.leczna.9 Mieszkanka Łęcznej. Od 30 lat pracuje w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej. W 2018 r. została odznaczona przez Prezydenta RP Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę. Od niemal 10 lat pracuje z seniorami w ramach klubu e-Senior. Lubi pracę z osobami starszymi, a oni nie wyobrażają sobie życia bez wspólnych rozwijających ich wszechstronnie spotkań. E-Seniorzy stanowią dla siebie grupę wsparcia, pani Joanna zabiega o to, aby każdy czuł się w niej bezpieczny i akceptowany. Dla każdego znajdzie czas na rozmowę i w razie potrzeby pomoże w trudnej sprawie. Jest dla nich opoką. Pani Joanna od 9 lat organizuje kursy komputerowe dla seniorów, a także spotkania międzypokoleniowe, motywacyjne, ruchowe, literackie i teatralne. Członkowie klubu e-Senior uważają, że tytuł Człowieka Roku jej się po prostu należy.

Zdjęcie

Hubert Znajomski sms na numer 72051 o treści: wsp.leczna.10 Hubertowi Znajomskiego marzy się przyszłość w zielonych barwach. Chce zmieniać świat. Z tego powodu w październiku ub.r. założył w Lublinie ruch społeczno-polityczny Extinction Rebellion (Rebelia Wymierania). I już w listopadzie razem z członkami tego ruchu w jednym z lubelskich centrów handlowych zorganizował akcję sprzeciwiającą się bezmyślnemu konsumpcjonizmowi. Akcja odbyła się w dzień wielkich wyprzedaży, w Czarny Piątek (Black Friday). Klientom ogarniętym szałem zakupów Hubert rozdawał ulotki o "największych grzechach przemysłu modowego". Wraz z innymi członkami ruchu zwracał uwagę m.in. na to, że przemysł modowy wytwarza aż dziesięć procent światowej produkcji dwutlenku węgla i jest drugim na świecie konsumentem wody. Hubert Znajomski działa na rzecz klimatu. Zdaniem łęcznianina globalne ocieplenie doprowadzi do katastrofy ekologicznej. Dlatego oburzyło go, gdy Polska nie zgodziła się na neutralność klimatyczną w 2050 roku. Był grudzień, a Hubert na znak protestu stanął w krótkich spodenkach i podkoszulku na Placu Litewskim, a reszta członków ruchu stanęła przy iluminacji "Wesołych Świąt życzy Lublin" i zamienili ją na na "życzą zmiany klimatu". Wtedy Hubert postanowił działać. Na znak protestu wraz z ruchem Extinction Rebelion łęcznianin położył się na ziemi pod lubelskim ratuszem, co obrazowało, że przez zmiany klimatyczne ludzie mogą wymierać. Hubert jest związany z najstarszą częścią Łęcznej. Od dziecka mieszka na Starym Mieście. Bardzo mu zależy, aby to historyczne miejsce odzyskało blask, dlatego m.in. wiosną ub.r. samodzielnie posprzątał teren nad rzeką Wieprz w okolicy Rynku III. Łęcznianin zebrał aż 14 worków śmieci. Hubert Znajomski angażuje się także w politykę, jest koordynatorem partii Wiosna w powiecie łęczyńskim  

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE