Reklama

Za chwilę operacja Filipa. "Bombardujemy niebo"! - apelują rodzice chorego na nowotwór dwulatka z Jawidza

Opublikowano:
Autor:

Za chwilę operacja Filipa. "Bombardujemy niebo"! - apelują rodzice chorego na nowotwór dwulatka z Jawidza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Prosimy Was o modlitwę i trzymanie mocno kciuków. Żeby wszystko się powiodło, a Filip szybko doszedł do pełni sił - proszą rodzice na Facebooku. Dokładnie o 13.30 naszego czasu zacznie się w USA operacja  chorego na nowotwór mózgu Filipa Bulandy z Jawidza. Chłopczyk ma szanse na leczenie dzięki pomocy finansowej "armii" ludzi dobrej woli z całego świata. Pomogli też mieszkańcy naszego powiatu. 

Historia dwuletniego Filipa poruszyła wiele ludzkich serc od Polski po samą Australię. Na początku roku dobrze rozwijający się berbeć z dnia na dzień zaczął słabnąć do momentu, aż nie mógł w ogóle wstać z łóżka. Lekarze zdiagnozowali u niego 8 cm złośliwego guza mózgu - "wyściółczak anaplastyczny" z przerzutami do rdzenia kręgowego.

Dzięki pomocy wielu osób w rekordowym tempie udało się zebrać pieniądze i zorganizować specjalny transport, którym Filip w niedzielę, 17 maja, poleciał do Stanów Zjednoczonych! Leczenia dziecka podjął się profesor Jonathan Finley, światowej sławy hematolog i neuroonkolog dziecięcy.

Na zebranie horrendalnej kwoty ponad 5,5 mln złotych rodzice Karolina i Damian Bulanda z Jawidza mieli miesiąc. Wpłacono ponad 6 mln złotych, dołożyło się 132 941 osób. Przez 26 dni zbiórki udało się zebrać 2 mln, pozostałe 4 mln internauci wpłacili w ciągu czterech dni.

Dwulatek podda się operacji usunięcia pozostałej części guza, następnie zaplanowano chemioterapię oraz przeszczep komórek macierzystych, a w razie potrzeby radioterapię. Czas leczenia w Stanach według założeń wyniesie 10 miesięcy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE