Reklama

Za mało haków, brak miejsc do parkowania - psioczą górnicy

Opublikowano:
Autor:

Za mało haków, brak miejsc do parkowania - psioczą górnicy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Górnicy narzekają, że ich czyste ubrania brudzą się od roboczych i że nie ma gdzie auta pod kopalnią zostawić. W odpowiedzi Artur Wasil, prezes LW Bogdanka, zapowiada 290 nowych miejsc parkingowych do końca stycznia 2019. Prezes przyznaje, że z hakami na łaźni sprawa jest bardziej skomplikowana. 

Haki i parkingi to uciążliwy, codzienny problem górników. O ile parking właśnie powstaje, o  tyle, żeby przybyło haków, potrzebna jest rozbudowa łaźni. Trwają analizy czy ten wielomilionowy koszt jest konieczny w kontekście planu budowy kopalni w polu Ostrów.

Po jednym haku  

- Oczywiście, że te problemy są nam wiadome i zgłaszane przez pracowników, my te sygnały przekazujemy zarządowi, przyglądając się jego działaniom w tych sprawach – mówi Krzysztof Jastrzębski, rzecznik czterech organizacji związkowych działających w LW Bogdanka, przewodniczący ZZ Przeróbka.

Stanisław Ćwirko, szef ZZ Kadra tłumaczy: - W łaźni jest podział na stronę czystą i brudną, przedzielone prysznicami. Problemy z ilością haków pojawiły się po przeniesieniu oddziału z Nardybia i ze Stefanowa do Bogdanki. Sytuacja jest taka, że pracownicy spółek – ale nie jest to zasadą, ludzie z LWB również, wobec problemu z ilością miejsc otrzymują po jednym haku po stronie wyłącznie brudnej i worek na ciuchy czyste, aby się nie pobrudziły od brudnych rzeczy sąsiada. Tak jest od momentu, gdy front wydobywczy przesunął swój środek ciężkości na Bogdankę, stąd kłopot nie tylko na łaźni, ale i na parkingach. 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Jolanta Chwałczyk 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE