Reklama

Zafundują rodzicom najdroższy żłobek w powiecie?

Opublikowano:
Autor:

Zafundują rodzicom najdroższy żłobek w powiecie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Żłobek Bajkolandia w Wesołówce ruszyć ma w grudniu. Na ostatniej sesji radni skupieni wokół Klubu PiS zaproponowali czesne za żłobek wysokości 25 proc. płacy minimalnej. - W okolicznych gminach to znacznie mniejsze kwoty – zauważył wójt Adam Grzesiuk.

- Do tej pory gmina słynęła z tego, że to w Puchaczowie najbardziej pomaga się ludziom, a teraz Cyców ma czesne na poziomie 10 procent, w Łęcznej to 400 zł, w gminie Niemce 325 zł – wyliczał wójt i wnioskował o ustalenie czesnego na poziomie 15 proc. płacy minimalnej.

Nastąpiła konsternacja

Komisję Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych tworzą: przewodnicząca Zofia Bachenek, wiceprzewodnicząca Małgorzata Żmuda, Piotr Sarama, Urszula Hucz i Edward Szurek. Wszyscy z powstałej wiosną, opozycyjnej wobec wójta większości.  

- Komisja proponuje czesne wysokości 25 proc. najniższego wynagrodzenia - odczytała na sesji przewodnicząca Zofia Bachenek.

- Propozycja Komisji Oświaty, zważywszy, że 25 proc. minimalnego wynagrodzenia na przyszły rok jest planowane w kwocie 2.450 zł, oznacza czesne wysokości 612 zł. Dodając 300 zł opłaty za wyżywienie okaże się, że koszty jakie ponosiłby rodzic wyniosą ok. tysiąca zł i dla młodych, na dorobku, mogą się okazać nie do uniesienia. Skoro rząd ostatnio wprowadził ulgę dla osób w wieku do 26 lat zwalniając je całkowicie z odprowadzania PIT-u, mój wniosek o czesne na poziomie 15 proc. minimalnego wynagrodzenia, czyli 367 zł  uważam za całkowicie uzasadniony - powiedział wójt.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Jolanta Chwałczyk

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE