Reklama

Zaglądamy do kieszeni urzędników łęczyńskiego ratusza

Opublikowano:
Autor:

Zaglądamy do kieszeni urzędników łęczyńskiego ratusza  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ile zarobił burmistrz, jego zastępca i przewodnicząca rady miejskiej? – zobaczcie, co przedstawiciele łęczyńskiej władzy zapisali w swoich oświadczeniach majątkowych.

Burmistrz Teodor Kosiarski  ma na swoim koncie 100 tys. zł. Wspólnie z żoną posiada gospodarstwo rolne o powierzchni 3,54 ha. wraz z zabudową (dom, stajnia, garaże) o wartości 550 tys. zł, na którym zajmuje się hodowlą koni. Kosiarski posiada także akcje spółek handlowych: Lubelskiego Węgla „Bogdanka” (662 akcje), BGŻ (21), GPW (25), JSW (69), Tauronu (935) i Korporacji Gwareckiej (5).

Praca burmistrza w ubiegłym roku przyniosła Kosiarskiemu ponad 150 tys. zł dochodu. Dodatkowo zarobił 42,7 tys. zł w Łęczyńskiej Energetyce, gdzie zasiada w radzie nadzorczej. Teodor Kosiarski w swoich garażach trzyma Nissana Terano II z 2000 r., Peugeota z 2008 r. i ciągnik Ursus (2000 r.).   

Zastępca burmistrza Łęcznej, Dariusz Kowalski zgromadził 70 tys. zł i posiada mieszkanie w bloku o powierzchni 72,9 m kwadr. warte 220 tys. zł (współwłasność małżeńska). W łęczyńskim urzędzie w 2013 roku zarobił ponad 102 tys. zł, dodatkowe 21,7 tys. zł przyniosła mu praca w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łęcznej (do końca czerwca był członkiem rady nadzorczej, a od lipca ubiegłego roku zasiada w zarządzie tej spółki). Zastępca burmistrza jeździ siedmioletnim Seatem Cordobą.

Aż 859 tys. zł na swoim rachunku osobistym zgromadziła przewodnicząca rady miejskiej w Łęcznej, Krystyna Borkowska, która przez lata pracowała jako główna księgowa w Bogdance, a w ubiegłym roku odeszła na emeryturę. Praca zawodowa przyniosła jej ponad 635 tys. zł rocznego zarobku, a dieta radnej 23,8 tys. zł. Borkowska jest współwłaścicielką domu o powierzchni 60 m kwadr. i wartości 90 tys. zł oraz mieszkania 65,4 m kwadr. za 240 tys. zł. Przewocnicząca posiada akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej (75 sztuk) i LW Bogdanka (1299 sztuk).

Oświadczenia majątkowe muszą składać kierownicy urzędów i osoby zajmujące stanowiska równorzędne do nich pod względem płacowym. Mogą to zrobić najpóźniej do końca kwietnia, jednak ustawodawca nie określa terminu, do którego urzędy mają opublikować oświadczenia w Biuletynie Informacji Publicznej. Urząd miejski zamieścił je w ubiegłym tygodniu. Urzędnicy ratusza nie opublikowali jeszcze oświadczeń 20 radnych.

Pod adresem http://umleczna.bip.lubelskie.pl/index.php?id=317 w BIP znajdziecie także oświadczenia kierowników jednostek organizacyjnych urzędu: szkół, centrum kultury czy ośrodka pomocy społecznej. W BIP są również oświadczenia innych łęczyńskich urzędników, m. in. sekretarza i skarbnika miasta.

 

fot. leczna.pl 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE