Reklama

Zaglądamy do wnętrza biblioteki w Ludwinie (zdjęcia)

Opublikowano:
Autor:

Zaglądamy do wnętrza biblioteki w Ludwinie (zdjęcia) - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dobiega końca realizacja jednej z największych inwestycji w gminie. W powstającym od 2017 roku budynku nowoczesnej biblioteki trwają już ostatnie prace wykończeniowe.

Są już podłogi, montują umywalki

W całym budynku zakończono układanie płytek i paneli podłogowych. Większość pomieszczeń została już pomalowana. We wnętrzach, na obu poziomach, trwa końcowy etap montażu instalacji sanitarnych, polegający na podłączeniu umywalek i toalet. W chwili obecnej rozpoczęto także montaż drzwi wewnętrznych oraz instalację opraw oświetleniowych.

W kąciku dla dzieci położono wykładzinę, na której wygodnie będą spędzać czas najmłodsi czytelnicy. Wkrótce rozpocznie się już urządzanie wnętrza - biblioteka ogłosi przetarg na dostawę sprzętu i wyposażenia wraz z montażem, a chodzi tu m.in. o meble, sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem, a także urządzenia do mini obserwatorium astronomicznego.

Już na ukończeniu

Sprzęt komputerowy będzie wyposażeniem stanowisk pracy w czytelni i w sali szkoleniowo-informatycznej. Budynek zostanie wyposażony w rzutniki i ekrany multimedialne umożliwiające organizację różnego rodzaju wykładów, prelekcji i spotkań.

W ramach prowadzonej inwestycji pozostało również zagospodarowanie terenu, a także  przygotowanie miejsc parkingowych.

- Przestrzenie biblioteki to wizytówka całej instytucji, która chce funkcjonować jako miejsce nowoczesne, przyjazne, otwarte i spełniające oczekiwania wielu grup społecznych - podkreśla wójt gminy Ludwin, Andrzej Chabros, który zapewnia, że prace postępują zgodnie z przewidywaniami (według przyjętego harmonogramu budynek ma być gotowy do 30 września br.).

- Wszystkie pomieszczenia są praktycznie gotowe. Realizacja inwestycji przebiega zgodnie z harmonogramem, a termin ukończenia nie jest zagrożony. Już niedługo ludwińscy czytelnicy, będą mogli przekroczyć próg nowej biblioteki – dodaje wójt.

Będzie mini obserwatorium astronomiczne

Jest to budynek o powierzchni ponad 1600 mkw. W środku będzie czytelnia i wypożyczalnia książek, sala wielofunkcyjna z zapleczem kuchennym oraz scena z garderobą dla artystów.

Na piętrze powstanie sala szkoleniowo-informatyczna, kącik zabaw dla najmłodszych, sala "Przystań Seniora" i sala ze stałą ekspozycją poświęconą patronowi biblioteki, ludwińskiemu pisarzowi Andrzejowi Łuczeńczykowi.

W budynku planowany jest też gabinet doświadczeń dla dzieci i młodzieży, pracownia plastyczna, studio nagrań oraz mini obserwatoria astronomiczne na tarasach widokowych.

Przypomnijmy, że projekt "Biblioteka Bramą Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego – rozbudowa Gminnej Biblioteki Publicznej im. Andrzeja Łuczeńczyka w Ludwinie. Etap III" jest współfinansowany przez Instytut Książki w ramach priorytetu "Infrastruktura Bibliotek 2016-2020" będącego częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Kwota dofinansowania wynosi niemal 2 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE