Reklama

Zakażeni górnicy wrócili z delegacji w kopalni Pniówek

Opublikowano:
Autor:

Zakażeni górnicy wrócili z delegacji w kopalni Pniówek  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czterech pracowników łęczyńskiej spółki górniczej przebywa w izolatorium po tym jak zakazili się koronawirusem na Śląsku. Byli delegowani do pracy w kopalni Pniówek, która stała się ogniskiem covid-19.  

W poniedziałek informowaliśmy o górnikach zakażonych koronawirusem, którzy wirusa przywieźli z delegacji w śląskiej kopalni. Dziś znamy więcej szczegółów.

Cztery przypadki dotyczą górników z łęczyńskiej spółki Grupa Carbon. – Są to mieszkańcy powiatów: łęczyńskiego, świdnickiego, chełmskiego i parczewskiego. Wszyscy pracowali w kopalni Pniówek – informuje Paweł Czarnacki, prezes Grupy Carbon.

Należąca do Jastrzębskiej Spółki Węglowej kopalnia Pniówek w Pawłowicach na Śląsku stała się ogniskiem koronawirusa. W tej kopalni stwierdzono aż 1170 przypadków covid-19 (do czwartku, 21 maja).

- Na początku marca oddelegowaliśmy do kopalni Pniówek 21 pracowników. W związku z przypadkami zakażenia kopalnia postanowiła przebadać całą załogę, łącznie z pracownikami firm zewnętrznych, które świadczą usługi na rzecz Pniówka - mówi Paweł Czarnacki.

Jeden z pracowników Grupy Carbon czuł się na tyle niedobrze, że nie dojechał na badania. Na testy skierował go lekarz rodzinny i wynik był pozytywny.

- Wszystkie 21 osób zgłosiliśmy do sanepidu. 17 osób z ujemnym wynikiem jest od 12 maja objętych kwarantanną. Czterech naszych pracowników z dodatnik wynikiem trafiło do izolatorium – informuje prezes Grupy Carbon.

Zakażeni są w stanie dobrym.

Nieoficjalnie wiadomo także o dwóch zakażonych górnikach z kolejnej górniczej spółki działającej na naszym terenie.

Kamil Kulig

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE