Reklama

Zarobki w Bogdance. Ile na dole, ile dla prezesa, ile średnio, a ile na rękę?

Opublikowano:
Autor:

 Zarobki w Bogdance. Ile na dole, ile dla prezesa, ile średnio, a ile na rękę? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Załoga na 25. miejscu, prezes na 40. - to pozycje Lubelskiego Węgla w zestawieniu zarobków pracowników 48. spółek giełdowych opublikowanym w maju przez portal Business Insider.

Według rankingu, w roku ub. LWB płacił swoim pracownikom średnio 8,5 tys. zł miesięcznie brutto. Z naciskiem na średnio - słyszę od związkowców.

- Wątpię, czy ktokolwiek na kopalni widział pensję wysokości ośmiu tysięcy - mówi pytany o tę kwotę szef ZZG, najliczniejszej z czterech działających w kopalni organizacji związkowych.

To średnia

Jak informuje portal, podana wysokość pensji obliczona została w oparciu o dane spółek giełdowych poprzez podzielenie kwot wydanych na wynagrodzenia przez liczbę pracowników.

Grzegorz Jadwiżuk, przewodniczący ZZG w Bogdance wyjaśnia: - Tak, te 8 tysięcy, mówiąc w uproszczeniu, wynika z podziału funduszu płac na wszystkich pracowników kopalni. Tymczasem fundusz płac jest rozległy. (...)

POZOSTAŁO 80 PROC. TEKSTU

Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" -  w sklepach na terenie powiatu łęczyńskiego, a także w elektronicznym wydaniu gazety:

Zdjęcie

Jolanta Chwałczyk

fot. LW Bogdanka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE