Reklama

Zatrzęsło najbogatszą gminą w powiecie: wójt traci większość w radzie

Opublikowano:
Autor:

Zatrzęsło najbogatszą gminą w powiecie: wójt traci większość w radzie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na to się zanosiło. PiS-torpeda? - pytaliśmy w listopadzie, relacjonując postawy i przebieg pierwszej po wyborach sesji Rady Gminy. Podczas ostatniej, kwietniowej sesji większość popierająca wójta - członka PSL rządzącego gminą nieprzerwanie 25. rok - została zatopiona.

W 15-osobowej radzie z dziesięciu radnych stopniała do siedmiu.

Lokalny przebłysk wojny PiS-u z PSL-em?

- zapytać można w związku z przedwyborczymi deklaracjami członków partii rządzącej o odbiciu powiatu łęczyńskiego z rąk zielonych. Czy to może skutek starcia dwojga liderów? Urszuli Hucz (na zdjęciu), odsuniętej od władzy w radzie gminy wieloletniej przewodniczącej  – także szefowej gminnych struktur PiS, która została radną w radzie tej kadencji (w wydaniu papierowym błędnie napisałam, że startowała w wyborach na wójta, za co przepraszam - przyp. JCh)- z wójtem ósmą kadencję, Adamem Grzesiukiem?

To spekulacje. Faktem jest zmiana układu sił, spowodowana opuszczeniem przez troje radnych stronnictwa wójta. W efekcie wójt utracił większość, odwołano przewodniczącego rady, Karola Zabłotnego i m.in. przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, Grzegorza Olendra oraz - także kojarzonych z wójtem - członków tej komisji, Stanisława Brutta i Mieczysławę Skoczylas.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Jolanta Chwałczyk

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE