Zawyły syreny i klaksony. Rocznica powstania warszawskiego w Łęcznej

wiadomosci O Godzinie "W" zawyły syreny w całym mieście. Na Placu Powstań Narodowych w Łęcznej świętowano uroczystość, upamiętniającą powstańców warszawskich. Z sąsiedniej alei Jana Pawła II rozbrzmiały klaksony przejeżdżających aut.

kk

Opublikowano: 2 sierpnia 2020 07:12 | Aktualizacja: 2 sierpnia 2020 07:12

Uroczystość rozpoczęła się w sobotę, 1 sierpnia o godz. 17, bo właśnie o tej porze (w Godzinie "W") 76 lat temu rozpoczęło się powstanie warszawskie, które trwało 63 dni.

- Warszawianie chcieli pokazać, że są w stanie sami stawić opór Niemcom. Chcieli, aby miasto było wyzwolone przez nich, a nie przez Sowietów - mówił do zebranych wicestarosta Michał Pelczarski, który podkreślał, że mimo klęski powstania Polacy pokazali wszystkim narodom, że są w stanie walczyć nawet w tak beznadziejnie trudnej sytuacji.

- Te obchody organizujemy po to, żeby podziękować wszystkim tym, którzy w obronie Polski oddali swoje życie. Podziękować za to, że dzisiaj możemy żyć w wolnym kraju - dodał wicestarosta Michał Pelczarski.
 
Po przemówieniach wicestarosty i burmistrza Leszka Włodarskiego odbył się apel poległych i modlitwa.  
 
fot. Urząd Miejski w Łęcznej 
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.