Reklama

Zielone światło dla sołectw i Starego Miasta, konieczne zmiany w śmieciach

Opublikowano:
Autor:

Zielone światło dla sołectw i Starego Miasta, konieczne zmiany w śmieciach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas wczorajszej sesji radni miejscy rozpoczęli głosowanie od podjęcia uchwały w sprawie ponownego rozpatrzenia wniosku sołectw Podzamcze i Witaniów o przyznanie środków z funduszu sołeckiego na rok budżetowy 2018.

Związane to było z poprawkami jakich wymagały wnioski obu sołectw. W Podzamczu, kwota 27 tys. zł okazała się niewystarczająca na wykonanie całości oświetlenia. Wniosek wymagał więc przykrojenia zakresu zadania do posiadanych środków. Podobnie w Witaniowie, gdzie kwota 18 tys. wykluczyła zaplanowane oświetlenie i – jak zdecydowano no zebraniu wiejskim - przeznaczona została na budowę 50 m chodnika przy drodze asfaltowej.

Radni podjęli również uchwałę w sprawie przystąpienia Gminy Łęczna do projektu „Rewitalizacja Starego Miasta w Łęcznej – II etap” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014–2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Stanowisko Rady  konieczne było do złożenia wniosku o dofinansowanie kolejnego etapu rewitalizacji Starej Łęcznej.

Rada uchwaliła także Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Łęczna i zmiany dotyczące sposobu i zakresu świadczenia usług takich jak odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów. Uchwała otwiera drogę do ogłoszenia przetargu i wyłonienia firmy, która zadba o odbiór gminnych śmieci wobec faktu, że umowa z dotychczasowym wykonawcą wygasa wraz z końcem br.

Więcej – we wtorkowym papierowym wydaniu „Wspólnoty Łęczyńskiej”.

Jolanta Chwałczyk 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE