Reklama

Reklama

Lubelska policja ma nowych funkcjonariuszy [GALERIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Blisko 30 nowych funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi lubelskiej policji. Najwięcej osób z tego grona trafi do KMP w Lublinie.

Reklama

W środę (10 sierpnia) w szeregi Policji Lubelskiej wstąpiło 29 nowych funkcjonariuszy. W trakcie uroczystej zbiórki zorganizowanej w KWP w Lublinie złożyli ślubowanie. Słowa policyjnej roty rozpoczynające się od słów "…Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta...” wypowiedziało 24 policjantów i 5 policjantek. Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie - nadinspektor Artur Bielecki przekazał im legitymacje służbowe.

- Nowo przyjęci do lubelskiej Policji funkcjonariusze zostali wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym spośród szeregu kandydatów. Rekruci musieli przejść przez kilka etapów, obejmujących test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Dodatkowe punkty kandydaci zyskiwali za posiadane kwalifikacje. Wśród nowych mundurowych 17 posiada tytuł ratownika, a jeden – ratownika medycznego. Z kolei uprawnienia instruktora sportu posiada 11 policjantów, a instruktora sportów wodnych – 2 mundurowych. Siedmiu funkcjonariuszy posiada patent sternika motorowodnego, kolejnych dwóch – uprawnienia do wykonywania prac podwodnych - wyjaśnia komisarz Anna Kamola z KWP w Lublinie.

Nowi polijanci niedługo wyjadą na szkolenie podstawowe, a po jego ukończeniu zaczną pracę. Najwięcej funkcjonariuszy zasili Komendę Miejską Policji w Lublinie (9 osób) oraz Oddział Prewencji Policji w Lublinie (7 osób) .

Środowa uroczystość była też okazją do wręczenia funkcjonariuszom garnizonu odznaki „Zasłużony Policjant” . To odznaczenie nadawane policjantom w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, przyczyniających się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa lub porządku publicznego. Odznakę dostalo 10 funkcjonariuszy.

W tym roku w szeregi lubelskiego garnizonu Policji wstąpiło łącznie ponad 150 nowych funkcjonariuszy. Następne przyjęcia w planowane są we wrześniu i w grudniu.

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy