Reklama

Reklama

Nad Lublinem lata policyjny śmigłowiec. Wiemy, co się dzieje

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Nad Lublinem lata policyjny śmigłowiec Black Hawk. Przy jego pomocy lubelscy kontrterroryści i inne służby biorą udział w szkoleniu taktyczno – wysokościowym.

Reklama

- Jednostką, której realizacje zawsze wzbudzają duże zainteresowanie jest Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji. Kontrterroryści biorą udział w akcjach o najwyższym stopniu ryzyka i zagrożenia bezpieczeństwa. Do ich głównych zadań należy zwalczanie aktów terroryzmu oraz najcięższych kategorii przestępstw. Swoje umiejętności wykorzystują podczas działań bojowych, ratowniczych, w sytuacjach kryzysowych związanych z katastrofą naturalną, czy awarią techniczną. Uczestniczą w działaniach realizacyjnych policjantów służby kryminalnej wspomagając ich przy zatrzymaniu najgroźniejszych, często uzbrojonych przestępców - informuje młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z KWP w Lublinie.

Fucnkcjonariusze biorą udział w akcjach ratunkowych w przypadku wystąpienia bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia ludzi oraz w sytuacjach wystąpienia klęsk żywiołowych. Oprócz tego zajmują się zadaniami związanymi z ochroną i wsparciem takich działań podejmowanych wobec osób podlegających ochronie. Takie zadania wymagają od funkcjonariuszy doskonałej sprawności fizycznej, panowania nad stresem, emocjami oraz umiejętności współpracy i współdziałania.

Aktualnie nad Lublinem lata policyjny śmigłowiec Black Hawk z Komendy Głównej Policji. W ten sposób i z wykorzystaniem śmigłowca, Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Lublinie po raz kolejny organizuje szkolenie taktyczno – wysokościowe. W szkoleniu udział biorą kontrterroryści, ratownicy GOPR, kontrterroryści z Radomia, funkcjonariusze Odziału Prewencji Policji w Lublinie i Straży Pożarnej oraz Straży Granicznej i żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

- Celem takich szkoleń jest doskonalenie umiejętności z zakresu technik wysokościowych z wykorzystaniem śmigłowca oraz wypracowanie algorytmów postępowania. Tego typu umiejętności wykorzystywane są zarówno podczas działań bojowych, ale także podczas działań ratowniczych, w sytuacjach kryzysowych związanych z katastrofą naturalną, czy awarią techniczną - wyjaśnia młodszy aspirant Kamil Karbowniczek.

Ćwiczenia z wykorzystaniem Black Hawka potrwają do czwartku (2 czerwca).

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy