Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: Rodzice i opiekunowie będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Województwo lubelskie: Rodzice i opiekunowie będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku - Zdjęcie główne

Rodzice i opiekunowie będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Rodzice i opiekunowie będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Powodem jest wprowadzenie zdalnej nauki.

Reklama

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie przysługiwał na opiekę nad uczniami poniżej 8 lat i starsze dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością. W przypadku ucznia do 16 lat wymagane jest orzeczenie o niepełnosprawności; ucznia do 18 lat - orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, ucznia do 24 lat - orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadził możliwość korzystania z takiego świadczenia z powodu zdalnej nauki, która będzie obowiązywać wszędzie od 20 grudnia do 9 stycznia.

- Świadczenie nie należy się, jeśli dzieckiem może zająć się drugi opiekun, np. rodzic, który korzysta z urlopu rodzicielskiego, wychowawczego lub jest bezrobotny. Dodatkowego zasiłku opiekuńczego nie wlicza się do limitu 60 dni zasiłku opiekuńczego w roku kalendarzowym, przyznawanego na tzw. zasadach ogólnych - informuje Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Oświadczenie rodzic, które jest potrzebne do wypłaty świadczenia, należy przesłać pracodawcy lub zleceniodawcy. Rodzic, który prowadzi własną firmę, składa dokument w ZUS - może to zrobić przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Wzór oświadczenia będzie można pobrać ze strony internetowej Zakładu.

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy