Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: Studenci będą realizować praktyki na lotnisku. Port Lotniczy Lublin i uczelnia podpisały porozumienie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Województwo lubelskie: Studenci będą realizować praktyki na lotnisku. Port Lotniczy Lublin i uczelnia podpisały porozumienie - Zdjęcie główne

Port Lotniczy Lublin | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Władze Portu Lotniczego Lublin oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie podpisały porozumienie dotyczące współpracy. Dzięki temu studenci będą mogli odbywać praktyki na lotnisku.

Reklama

W ramach porozumienia Port Lotniczy Lublin i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie zobowiązały się do wymiany doświadczeń naukowych, dydaktycznych i badawczych. Współpraca zakłada wopracowywanie programu na kierunku elektrotechnika (specjalność: elektryczna obsługa lotniska) i innych przedmiotach zawodowych. Porozumienie umożliwia wzajemne korzystanie z bazy dydaktycznej, laboratoryjnej oraz wiedzy eksperckiej, która przekazywana będzie na szkoleniach dla pracowników oraz studentów PWSZ w Chełmie i pracowników lotniska.

- Cieszę się, że grono partnerów Portu Lotniczego Lublin poszerza się o kolejną uczelnię wyższą, jedną z najlepszych uczelni zawodowych w Polsce, branżowo najbliższą naszej działalności. Jestem przekonany, że z powodzeniem będziemy mogli rozwijać wspólne działania o charakterze edukacyjno-dydaktycznym, wymieniając się doświadczeniami - mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

W ramach porozumienia Port Lotniczy umożliwi studentom odbywanie części praktycznej kształcenia na lotnisku, m.in. poprzez praktyki i staże.

- Podpisane dzisiaj porozumienie przyniesie obopólne korzyści naszym instytucjom, ale tak naprawdę najbardziej zyskają studenci. Dzięki współpracy z Portem Lotniczym Lublin będą mieli okazję skorzystać z wiedzy i doświadczenia pracowników lotniska, którzy na co dzień dbają o zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa i obsługi pasażerów - mówi dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ w Chełmie.

 

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy