Reklama

Reklama

Biała Podlaska : Jest pozwolenia na budowę autostrady do Siedlec

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Biała Podlaska :  Jest pozwolenia na budowę autostrady do Siedlec - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Jest zezwolenie na realizację odcinka autostrady A2 pomiędzy węzłami Gręzów i Siedlce Zachód. To oznacza, że autostrada wielkimi krokami zbliża się do Białej Podlaskiej.

Reklama

Chodzi o fragment liczący ok. 12,5 km. Autostrada będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu wraz z rezerwą pod trzeci pas. W ramach kontraktu powstaną węzły: Gręzów i Siedlce Zachód (Swoboda). Wykonane zostaną także drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, a także urządzenia ochrony środowiska  i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Prace mają się zakończyć jesienią 2023 r. Realizacją zajmie się firma Polaqua za blisko 559,2 mln zł.

Odcinek Mińsk Mazowiecki - Siedlce (ok. 37,5 km)
Wojewoda Mazowiecki prowadzi postępowanie administracyjne zmierzające do wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla odcinka Groszki - Gręzów. Termin zakończenia prac przewidziany został latem 2024 r.

Odcinek Siedlce - Biała Podlaska (ok. 63,5 km)
W kwietniu br. podpisano umowy na cztery kolejne fragmenty A2 od Siedlec do Białej Podlaskiej. 1 kwietnia dla odcinków Malinowiec - Łukowisko oraz Swory - Biała Podlaska, 14 kwietnia dla Siedlce Zachód - Malinowiec oraz Łukowisko - Swory. Dla pierwszych trzech odcinków w grudniu br. zostały złożone wnioski o wydanie decyzji ZRID.

Odcinek Biała Podlaska - granica państwa (Kukuryki) (ok. 32 km)
We wrześniu br. podpisaliśmy umowę na wykonanie projektu budowlanego i uzyskanie niezbędnych decyzji umożliwiających realizacje robót w terenie. W styczniu planujemy złożyć wniosek o ZRID do wojewody lubelskiego. Kolejnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na realizację inwestycji.

Artykuł pochodzi z portalu bialasiedzieje.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy