Reklama

Reklama

Burmistrz o obwodnicy: Grzechem byłoby dla Łęcznej, gdybyśmy z tej inwestycji zrezygnowali

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Najwięcej do wyburzenia byłoby przy wariancie pierwszym: 21 budynków, w tym sześć domów. W przypadku wariantu B wyburzone byłyby dwa budynki, w tym jeden mieszkalny, a w przypadku wariantu drugiego (południowego) – dwa budynki gospodarcze i jeden sklep. M. in. takie informacje podali drogowcy w czasie drugiego spotkania w sprawie przebiegu planowanej obwodnicy Łęcznej.

Reklama

Pierwsze spotkanie w sprawie przebiegu planowanej obwodnicy Łęcznej odbyło się 8 czerwca. Wówczas ludzie ledwo zmieścili się w sali posiedzeń rady miejskiej i w emocjach nie dawali dojść do głosu projektantom i przedstawicielom Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad.

Wpłynęło 355 uwag

Na miejsce drugiego spotkania wybrano więc przestronną salę gimnastyczną w Szkole Podstawowej nr 2 przy ulicy Piłsudskiego, w której w piątek 9 września pojawiło się około stu osób.

I mimo kilku prób przerywania i pytań "czy chce pan nas uśpić, czy uśpić naszą czujność", projektantowi udało się omówić proponowane warianty przebiegu trasy.

Po ostatnim spotkaniu i uwzględnieniu pisemnych wniosków mieszkańców, których do GDDKiA wpłynęło 355 projektanci zmodyfikowali swoje propozycje przebiegu trasy.

Obecnie w grę wchodzi trzy warianty - dwa omijające Łęczną od strony północnej i jeden z przebiegiem południowym (patrz mapa obok).  

(...)

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy