Reklama

Reklama

Drugie spotkanie w sprawie obwodnicy Łęcznej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: GDDKiA

Drugie spotkanie w sprawie obwodnicy Łęcznej - Zdjęcie główne

Po ostatnim spotkaniu pojawił się nowy "społeczny" wariant przebiegu trasy - na mapie zaznaczony jest niebieskim kolorem | foto GDDKiA

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprasza na drugie spotkanie dotyczące planowanej obwodnicy Łęcznej w ciągu drogi krajowej 82, które odbędzie się w piątek, 9 września o godz. 16 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej przy ul. Piłsudskiego 12.

Reklama

- Projektanci przedstawią szczegółowo aktualne warianty przebiegu drogi i odpowiedzą na wszystkie pytania. Zaprezentowany i omówiony zostanie również nowy wariant społeczny, który projektanci opracowali po pierwszej turze spotkań z mieszkańcami – informują przedstawiciele GDDKiA.

- Zarówno w trakcie spotkania, jak i po jego zakończeniu, każdy może zgłosić na specjalnym formularzu swoje propozycje, przekazać ewentualne uwagi lub sugestie dotyczące proponowanych rozwiązań projektowych – dodają.

Wypełniony i podpisany formularz (do pobrania pod tym linkiem) można przesłać pocztą tradycyjną na adres Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie, ul. Ogrodowa 21 20-075 Lublin lub pocztą elektroniczną na adres e-mail: [email protected]  Na wnioski od Państwa czekamy do 23 września 2022 r.   

Planowana obwodnica będzie drogą jednojezdniową klasy GP (główna ruchu przyspieszonego), dwupasmową, o szerokości jezdni wynoszącej siedem metrów. Obecny etap prac projektowych pozwoli wskazać jej najkorzystniejszy wariant przebiegu oraz umożliwi złożenie wniosku o uzyskanie decyzji środowiskowej.

Kolejnym etapem będzie wykonanie elementów koncepcji programowej, która uszczegółowi rozwiązania dla wskazanego w decyzji środowiskowej wariantu trasy i określi wytyczne dla projektu budowlanego. 

W dalszej perspektywie, kolejne prace przygotowawcze obejmą zlecenie m. in. opracowania projektu budowlanego i uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Po jej uzyskaniu zostanie przeprowadzona procedura związana z wykupem nieruchomości pod planowaną inwestycję w wybranym wariancie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy