Reklama

Reklama

Edyta Maksymowicz dołączy do grona radnych w Spiczynie. Od Hołowni

Opublikowano:
Autor:

 Edyta Maksymowicz dołączy do grona radnych w Spiczynie. Od Hołowni - Zdjęcie główne

Edyta Maksymowicz od urodzenia jest związana z gminą Spiczyn, kończyła Liceum Ogólnokształcące w Kijanach, absolwentka lubelskich uczelni UMCS i Politechniki Lubelskiej. Mieszka w Kijanach. Mężatka, mama dwóch córek - 10-letniej Ani i 5-letniej Leny. O sobie w mediach społecznościowych pisze, że jest osobą, która "już nie może stać z boku i biernie przyglądać się niesnaskom w Radzie Gminy", oraz że "postanowiła spróbować naprawić zwykłe kontakty międzyludzkie poprzez wprowadzenie mediacji" oraz "chciałaby naprawić dialog pomiędzy radnymi i panią wójt". "Czyż nie łatwiej byłoby współpracować ze sobą w przyjaznej atmosferze?" - pyta przyszła radna rady gminy w Spiczynie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Od lipca rada gminy Spiczyn będzie mogła znowu obradować w pełnym składzie 15 radnych. Miejsce Daniela Kotowskiego zajmie Edyta Maksymowicz - jedyna kandydatka, która zgłosiła się do wyborów uzupełniających 24 lipca.

Reklama

Po tym, jak Daniel Kotowski z powodów osobistych zrzekł się wykonywania mandatu radnego, a Komisarz Wyborczy w Lublinie w październiku ubiegłego roku stwierdził wygaśnięcie jego mandatu, radni w Spiczynie obradowali w 14 osób, a mieszkańcy sołectw Nowy Radzic i Wólka Nowa nie mieli swojego przedstawiciela w samorządzie.

Trudno o kandydata na radnego

Po raz pierwszy wybory uzupełniające skład rady miały odbyć się w styczniu, jednak w wyznaczonym terminie nie zgłosił się nikt chętny do pełnienia funkcji radnego. Kolejne wybory odbędą się 24 lipca i już wiadomo, że jedyny utworzony komitet wyborczy w tych wyborach to KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPICZYN 2050, oficjalnie popierany przez członków Stowarzyszenia Polska 2050 Szymona Hołowni. Pełnomocnikiem wyborczym komitetu będącym jednocześnie pełnomocnikiem finansowym jest Rafał Maksymowicz, lider wojewódzki Stowarzyszenia Polska 2050, pełnomocnik wojewódzki partii Polska 2050 Szymona Hołowni i  mieszkaniec Kijan, a kandydatką zgłoszoną przez komitet na radną jego małżonka Edyta Maksymowicz.

(...)

 

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy