Reklama

Reklama

Górnicy LW Bogdanka mają szlaban na napoje w puszkach. Puszki mogą w tydzień powodować straty rzędu 700 tys. zł

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: LW Bogdanka

Górnicy LW Bogdanka mają szlaban na napoje w puszkach. Puszki mogą w tydzień powodować straty rzędu 700 tys. zł - Zdjęcie główne

foto LW Bogdanka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Nie chodzi o same napoje, ale o puszki czy metalowe elementy kartonów które - jak wyliczyła kopalnia - stanowią pod ziemią bardzo kosztowny problem. Tylko w dniach od 1 do 8 sierpnia br. obecność metalu w urobku spowodowała straty wysokości ponad 700 tys. zł.

Reklama

Górnicy dostali zakaz używania na dole napojów w puszkach. Na początku trochę się wkurzyli. 

Apel związków 

- Było kilka telefonów, ale tylko pierwszego dnia, wątpliwości ustały po wyjaśnieniu przyczyny wprowadzenia  zakazu i opublikowaniu przedstawionych nam wyliczeń. Po prostu chodzi o to, że czujniki na taśmach transportujących węgiel wychwytują obecność każdego metalu, co zawsze skutkuje zatrzymaniami. Czas zatrzymań, dobowo, może wynieść nawet ponad godzinę, co powoduje straty rzędu tych wyliczonych 700 tys. zł - mówi Grzegorz Jadwiżuk, przewodniczący  Związku Zawodowego Górników w Bogdance.    

Polecenie wydał zastępca kierownika ruchu zakładu górniczego. W ub. tygodniu związkowcy zaapelowali do górników, że warto - dosłownie - je respektować.

Tłumaczą załodze: "Polecenie KRZG o zakazie używania na dole napojów w puszkach wynika z przekonania, że tam, gdzie można, powinniśmy zadbać o nasze pieniądze".

Sto tysięcy dziennie  

Co mają puszki do straty stu tysięcy dziennie?

Związkowcy wyjaśniają: "Temat wziął się stąd, że zsumowano postoje taśmy odstawy z szybu S 2.1 spowodowane zatrzymaniami przez czujniki wykrywające metal w strudze urobku i przeliczono je na straty w ilości czystego węgla. Okazało się, że tylko w dniach od 1 do 8 sierpnia br. straty kopalni wyniosły ponad 700 tys. zł!"

Dodają, że górnicy mają niewielki wpływ na elementy metalowe, które zanieczyszczają strugę urobku ale związane są z procesem technologicznym, takie jak fragmenty obudowy, druty, siatki, śruby czy zamki. Przekonują załogę do możliwości i konieczności ograniczenia chociaż postojów spowodowanych przez metalowe puszki po napojach.

Wpływ na zysk 

- Możemy to zrobić, straty mogą mieć bezpośredni wpływ na końcowy zysk spółki, warto zawalczyć o nasze pieniądze! - apelują w komunikatach na stronach i profilach społecznościowych. 

.I dalej: "Zwracajmy uwagę na złom w strudze urobku. W sposób bezpieczny należy go usuwać, a wszelkie opakowania po produktach spożywczych, szczególnie zawierające metal, wrzucajmy tylko do śmietników"

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy