Reklama

Reklama

Jak kupić węgiel z Bogdanki najwyżej za dwa tysiące złotych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: LW Bogdanka

Jak kupić węgiel z Bogdanki najwyżej za dwa tysiące złotych - Zdjęcie główne

foto LW Bogdanka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Bogdanka jest jedną z sześciu spółek, które w ramach ustawy o preferencyjnym zakupie węgla, będą sprzedawać go samorządom. O projekcie rozporządzeń do tej ustawy poinformowało w ub. środę Ministerstwo Aktywów Państwowych. We czwartek gmina Łęczna rozpoczęła zbiórkę wstępnych deklaracji osób zainteresowanych. Czasu zostało niewiele.

Reklama

Deklaracje można pobrać i złożyć u swojego sołtysa lub w Urzędzie Miejskim w Łęcznej do 2 listopada do godz. 10 oraz wysłać pocztą elektroniczną na adres: wegiel@um.leczna.pl

Ilość węgla dostępnego dla jednego gospodarstwa domowego w ramach preferencyjnego zakupu to w sumie 3 tony. 

Według projektu ustawy gospodarstwu domowemu - któremu wypłacono dodatek węglowy lub jest uprawnione do jego otrzymania - przysługuje 1,5 tony węgla do końca 2022 roku oraz kolejne 1,5 tony od stycznia 2023 roku.

W razie pytań telefonować należy do urzędu pod nr 81 535 86 03.

UM przypomina warunki ustawowe zakupu preferencyjnego węgla: 

- pozytywne rozpatrzenie wniosku o wypłatę na rzecz gospodarstwa domowego dodatku węglowego lub spełnianie w gospodarstwie domowym warunków uprawniających do dodatku węglowego,

- wnioskodawca ani żaden członek jego gospodarstwa domowego, na rzecz którego jest dokonywany zakup preferencyjny, nie nabyli paliwa stałego na sezon grzewczy 2022–2023 po cenie niższej niż 2 tysiące złotych brutto za tonę w ilości co najmniej 1,5 tony węgla do końca 2022 roku oraz kolejne 1,5 tony w styczniu 2023 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy